1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Win 10 power button problem

Дискусија во форумот 'Microsoft Windows' започната од pekson, 20 Септември 2019.

 1. pekson

  pekson
  Intern

  16
  3
  16 ноември 2015
  Здраво
  Денес копчето power кога ке го притиснам не дава никакви опции
  т.е. не се појавува ништо нити shut down , sleep , restart.
  и некако самиот windows ми е спор. Гледам некој update има меѓутоа нејќе да го инсталира .
  Некаков совет како би мозело да се реши проблемот .
  за Win 10 home се работи .
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,507
  6,813
  21 Јануари 2009
  Рестартирај го компјутерот.
   

Сподели

Вчитување...