• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WiMAX

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Edno prasanje...Znam deka ima decki od cela Makedonija pa ako znae nekoj nesto poveke za noviot internet od nexcom. koga planiraat prosiruvnje na mrezata niz cela makedonija, zatoa so kolku so znam jas zasega ima samo vo skopje...ako znae nekoj poveke ne pise
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Баш и мене ме интересира знам дека им се отворени претставништвата ама незнам ни цени ни пакети:ermm:
 

bons

Gaining Experience
9 април 2007
242
67
Ke pocekame do juni...togas se najavuva deka nexcom ke pocne so nudenje na svoite uslugi od oblasta na WiMax...a kako sto gledam rabotat na teren, kaj mene vo naselba postavija bazna stanica.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

vandalko

Intern
12 декември 2007
110
0
Navaluva konkurencijata ama nikoj nesaka da izleze so konkretni ceni na paketi u uslovi:ua:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,422
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Што бидна со WiMax, почна да функционира, излегоа пакети, цени....???
 

shemko

Gaining Experience
15 јули 2008
231
56
za delovni korisnici ima NEOTEL i e dobas a za NEX COM ne nzam sto cekaat uste ! pojma nemam ijas cekam da pustat ili NEOTEL ili NEXCOM za domasni korisnici :))
 

shemko

Gaining Experience
15 јули 2008
231
56
Од Неотел почнаа ВајМакс интернет со пакети за приватни лица.

Минималниот пакет е 700 ден.+ДДВ, 2 Мб/сек., 20 ГБ трансфер, 1000 ден. инсталација. Договор на една година, со нивна опрема.

Вториот пакет е 1200 ден.+ДДВ, 4 Мб/сек., неограничен трансфер, 1000 ден. инсталација....
 

secure.boy

Intern
23 јануари 2008
125
1
Од Неотел почнаа ВајМакс интернет со пакети за приватни лица.

Минималниот пакет е 700 ден.+ДДВ, 2 Мб/сек., 20 ГБ трансфер, 1000 ден. инсталација. Договор на една година, со нивна опрема.

Вториот пакет е 1200 ден.+ДДВ, 4 Мб/сек., неограничен трансфер, 1000 ден. инсталација....
source pls
 

vlatko175

Gaining Experience
15 јули 2008
282
118
cenive i ne se losi , nego da kazese nekoj iskustvo so koristenje na wimax ,kako e stabilnoa li e konekcijata problemi podrska ???????????
 

shemko

Gaining Experience
15 јули 2008
231
56
ke ima naskoro PO DETALNO SE OBJAVENO NA www.neotel.com.mk
ke ima i duo paketi NET+TEL(fiks)
a wi-max od NEOTEL e super STABILEN BRZ !~ nema zastoj :)
za sega podrskata funkcionira super na TEL ili Email >ke ima i online podrska!~
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,792
Мислења
850,518
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно