1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wifi na tv hitachi

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од AleksandarAnastasovski, 19 Март 2019.

 1. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Go priklucuvam tv na wifi i se konekrira normalno ama za da otvoram internet mi vika nema internet proverete ja konekcijata ili parametrite ....Sto treba da napravam????dali znae nekoj???a go povrzav so kabelce preju ruterot si otvara internet....
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Проблемот ти е во рутерот и параметрите за вифи. Почни од таму.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
 4. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Sto treba da pravam posto ne se razbiram mnogu
   
 5. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Povikaj prijatel.
   
  На ARMac му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  +1

  Да бидам од некаква помош, еве преку форум тешко дека ќе го решиш тој проблем. Имаш ли други уреди мобилни, лаптопи што се приклучуваат на тој вифи и работат без проблем?
   
  Последна промена: 19 Март 2019
  На AleksandarAnastasovski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Da da mobilni dva se prikluceni i se e super
   
 8. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Гледам не се разбираш многу во ова, ако почнам да ти објаснувам како да влезеш во рутер 99% ќе го расипеш интернетот. На кој провајдер си и каков рутер имаш.

  Најдобро е колега-пријател што има основно познавање од мрежи да дојде и да ти го среди.

  Пробај од телефон направи WiFi хотспот и врзи го ТВ-то на него место на WiFi-то од рутерот. Ако не работи ни така, може да е и до телевизорот.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Telekabel,ruter tenda ,a ako mu pustam na tv internet od telefonot se uklucuva samo nejke od ovoj da se ukluci :)
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Ако е на телекабел рутерот, јави им се за техничка подршка. Ионака неможеш да влезеш во него.
   
 11. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
 12. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
 13. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Провери го сетирањето на телевизорот.
   
 14. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Sto e toa kaj da otvoram ?
   
 15. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
 16. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  788
  635
  5 Јули 2011
  Смени канал на вифито
   
 17. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,124
  7,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Само ова го најдов на нет. Понатаму незнам не сум видел хитачи телевизор.

  Како што ти рече @Gucci смени канал во рутерот, ако има WPA/WPA2 смени од едно во друго.

   
 18. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Или скрос исклучи енкрипција.
   
 19. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Што е енкрипција :) влегов во рутерот ги сменив ама не сака
   
 20. krema

  krema
  Professor

  9,788
  9,471
  24 Јуни 2009
  Машко
  Читни малку овде и овде.
   
 21. AleksandarAnastasovski

  AleksandarAnastasovski
  Intern

  9
  0
  18 Март 2019
  Sega probav pak i preku mobilen da mu pustam internet i istoto se povrza ama ne otvara istoto go pisuva izgleda do televizorot ke e sega ????
   
Слични теми
 1. sajd
  Одговори:
  38
  Прегледи:
  5,292
 2. тотето
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  974
 3. Глупав
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  988
 4. rippermkd

  Проценка HITACHI 49" 49HK4W64 4k TV

  Одговори:
  4
  Прегледи:
  613
 5. Garfield'
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  1,284
Вчитување...

Сподели

Вчитување...