Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

wifi door-bell камера

Маша

Unstoppable
24 април 2007
934
2.511
И јас барав едно време, спремна бев дури и Google Nest да нарачувам од Америка, па после од тоа што читав/гледав некако дојдов до оваа како краен избор: Ѕвонче со Видео Камера | NE-HSENS29 | ЛОГИНГ ЕЛЕКТРОНИКС
Ама уште не сум ја купила, ми се прологнираа работите, па немам директно искуство.
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.251
1.436
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
174
166
И јас барав едно време, спремна бев дури и Google Nest да нарачувам од Америка, па после од тоа што читав/гледав некако дојдов до оваа како краен избор: Ѕвонче со Видео Камера | NE-HSENS29 | ЛОГИНГ ЕЛЕКТРОНИКС
Ама уште не сум ја купила, ми се прологнираа работите, па немам директно искуство.
Да не случајно некој го зема ова? Гледам по некои сајтови не го фалат баш, губело конекција цело време, мада има и позитивни оцени. Од youtube видеа добро изгледа. Најубаво да се праша изгледа у Логинг да видиме дали реално ќе одговорат.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.489
2.422
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Да не случајно некој го зема ова? Гледам по некои сајтови не го фалат баш, губело конекција цело време, мада има и позитивни оцени. Од youtube видеа добро изгледа. Најубаво да се праша изгледа у Логинг да видиме дали реално ќе одговорат.
да, татко ми го има земено овој Nedis SmartLife video doorbell - очај тежок, не препорачувам, освен ако не може да се хакне со сопствен софтвер.

апликацијата крешува постојано, или се укочува. скроз не е reliable.
хардверот тешко да се каже дали е добар со таков ужас софтвер, но ми се чини wifi-то не фаќа баш најдобро, па рецимо не е згодно ако треба подалеку надвор да седи (не фаќа надвор, кај што мобилен фаќа wifi).
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
174
166
да, татко ми го има земено овој Nedis SmartLife video doorbell - очај тежок, не препорачувам, освен ако не може да се хакне со сопствен софтвер.

апликацијата крешува постојано, или се укочува. скроз не е reliable.
хардверот тешко да се каже дали е добар со таков ужас софтвер, но ми се чини wifi-то не фаќа баш најдобро, па рецимо не е згодно ако треба подалеку надвор да седи (не фаќа надвор, кај што мобилен фаќа wifi).
Од Логинг кажаа дека паѓањето конекција е поврзано со квалитетот на WiFi сигнал, мада они нели мора да продадат :) Веќе се зезнав и ја земав, од утре тестирање една недела па ќе пишам како е, ќе мора да преврзе електричар нешто пошто жициве нула и еден не го напајаат уредот. Да знаев унапред дека звоно е активно само на притискање ќе го средев побрзо :D Вака на USB пуштено супер се поврза и си работи без delay никаков, сто теста направив, а и сигналот кај што ќе стои е добар (у стан сум).
У секој случај од прва рука ќе видам убрзо :)
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.229
815
Ѕвонче со камера !
Промотивна цена само за 1299 денари од 1999 денари !
Направете нарачка во инбокс или директно во 070913289 !

Број на модел: M6
Резолуција: 720p
Мрежа: WiFi
Тип: Телефон со видео врата
АПП: Tuya Smart Life
Резолуција: 480p
Тип: Домофон со видео врата
Посебни карактеристики: Двонасочен видео повик
Функција: Безжична Wifi видео камера со ѕвонче на врата
Напојување: Вградени батерии 800 mAh
Поврзување: Wifi 2,4 GHz 802,11b/g/n
Ноќно гледање: IR ноќ.

Испорака низ цела Македонија до ваша адреса за рекордно време!
Направете нарачка директно на 070 913 289 или во инбокс !
Загарантиран најдобар квалитет !
c9afad8085d2ef0cc17c5ac59edc7f43.jpg


Sent from my RMX2002 using Tapatalk
 

Anungunrama

Gaining Experience
5 февруари 2019
174
166
После отприлика 2 недели со звоново задоволен сум. Апликацијата си е ок, секогаш кога ќе ја отворам работи, секогаш кога звони некој си е супер. Е сега една работа (бар на iOS е вака): нотификација дека звони некој ќе добиете, ама full screen да одговориш не дава освен ако не си во апликацијата во моментот. За нотификации нема збор, веднаш реагираат, можда секунда е delay. Звоно ако земете а го препорачувам (700 ден. негде) си работи исто супер, плус можеш да го намалиш звукот за да не е камбана. Конекцијата нон-стоп на 76-80%, додуша у стан сум, не е далеку вратата. Препорака.

П.С. да си знаете за местење - релативно лесно е све, ама нема да може да го приклучите на постоечка инсталација за звоно. Работи на 8-24 V така да ќе мора да ставите трафо у табла, бар кај мене така мајстор го намести. И да го споите на жичките од звоното нема да го изгори пошто работи само кога ќе се притисне тастерот. Ама акнете му 220 и бај бај :D
 

Magical

Gaining Experience
15 август 2008
378
397
После отприлика 2 недели со звоново задоволен сум. Апликацијата си е ок, секогаш кога ќе ја отворам работи, секогаш кога звони некој си е супер. Е сега една работа (бар на iOS е вака): нотификација дека звони некој ќе добиете, ама full screen да одговориш не дава освен ако не си во апликацијата во моментот. За нотификации нема збор, веднаш реагираат, можда секунда е delay. Звоно ако земете а го препорачувам (700 ден. негде) си работи исто супер, плус можеш да го намалиш звукот за да не е камбана. Конекцијата нон-стоп на 76-80%, додуша у стан сум, не е далеку вратата. Препорака.

П.С. да си знаете за местење - релативно лесно е све, ама нема да може да го приклучите на постоечка инсталација за звоно. Работи на 8-24 V така да ќе мора да ставите трафо у табла, бар кај мене така мајстор го намести. И да го споите на жичките од звоното нема да го изгори пошто работи само кога ќе се притисне тастерот. Ама акнете му 220 и бај бај :D
За кое звоно се работи?
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно