• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wi Max !!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

BLizArD

Intern
2 декември 2007
77
0
www.downmk.mkd.net
ima li nekoj iskustvo od koristenje na novata WiMax tehnologija, kako raboti? dali raboti? i dali ima nekoj da kazi opsto sto e toa WiMax ?
 

shemko

Gaining Experience
15 јули 2008
231
56
Mojot kabelski operator zema internet od ""NEOTEL"" koj gi nudi uslugite WI-MAx BRZINATA mie konstantna SIMETRICEN (downlaod/upload)STABILNA KONEKCIJA nemam problemi eve veke 2 meseci BEZ PROBLEMI E sega za sega e 5KA !
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,716
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно