1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wi-Fi за домашна употреба

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од BorisSapphire, 28 Август 2019.

 1. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
  Истото сакав да го искоментирам. :)
   
  На smole и DrMTR им се допаѓа ова.
 2. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,333
  9,688
  23 oктомври 2012
  Машко
  Со таа забелешка дека покрај точката на пристап (access point) од јунифај ке треба и некое рутерче.
   
 3. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
  Имам Микротик.
   
  На DrMTR и Oktar им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  9,117
  8,848
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^Епа тогаш имаш веќе добитна комбинација.
   
  DrMTR, smole и на Oktar им се допаѓа ова.
 5. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,253
  6,382
  27 Март 2014
  +1
   
 6. Андреј

  Андреј
  Gaining Experience

  59
  129
  4 Септември 2012
  Машко
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,253
  6,382
  27 Март 2014
 9. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  660
  101
  10 Јуни 2007
  Како би го земал од грчки е-шоп?
   
 10. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
  Им пишувам мејл за порачка, го порачуваат од Атина, го чекам 2-3 дена та стигне, ми пишуваат мејл дека е кај нив, одам си го зимам, барам Tax Free, ми даваат документ, после се враќам со документот кај нив и си го зимам Tax Free-то.
   
 11. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  660
  101
  10 Јуни 2007
  Супер. Од искуство ова или?
  И од каде го подигнуваш производот? Имаат салон/канцеларии во Солун? Tax free колку враќаат?

  Сори фор оф топик :)
   
  Последна промена: 20 Септември 2019
 12. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  701
  503
  11 ноември 2015
  Машко
  Набавка на хардвер од Грција
   

Сподели

Вчитување...