• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wi-fi usb problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

ajduk

Intern
25 септември 2007
3
0
USB Wi-fi adapter postaven na satelitski tanjir raboti odlicno,no kako da gi kompenziram zagubite vo kabelot koj e poprilicno dolg (pa mozebi i do 15 m).Na pamet mi idat povejce resenija.Dali so adapter usb-rj45 pa da prodolzam so mrezen ftp kabel(ama pak mi izgleda sumljivo),dali so AP.....Ne znam, pa bi ve zamolil za sovet ako imate iskustvo so ovaa problematika.Pozz
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Решението ти е да користиш активен продолжен УСБ кабел. Има во анхоч таков и е 500 денари 5 метри. Можеш еден по друг да приклучиш до пет такви кабли со што би си имал 25 метри продолжен кабел без загуби. Еве линк.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
845,828
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно