1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Wi-Fi рутери

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од tupacan, 19 ноември 2017.

 1. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,366
  1,674
  10 Септември 2007
  Машко
  Проценка на следниве два рутера, па ќе идат на продажба.

  Asus RT-N12+
  Купен пред година дена, би требало да има и гаранција, доколку ја најдам документацијата.

  D-Link DI-524
  Овој е постар, не знам точно колку години, но функционира без проблеми.

  Јас ги користев двата, т.е. D-link-от како рутер, Asus-от како рипитер за поголем домет.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unstoppable

  2,937
  3,854
  4 ноември 2013
  Машко
  Asus-от 700-800 макс
  D-Link-от 300 денари

  Во пакет 1000 денари :)
   
  На tupacan и Astro им се допаѓа ова.
 3. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,366
  1,674
  10 Септември 2007
  Машко
  Идат на продажба, 1,000 мкд.
   
Слични теми
 1. staki
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,575
 2. X - MaCeDoNiAn
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,279
 3. Software
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  884
 4. kubelka
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  508
 5. DarkEnchanter
  Одговори:
  28
  Прегледи:
  1,173
Вчитување...

Сподели

Вчитување...