Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

White Gaming PC

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
490
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rippermkd додаде нов оглас:

White Gaming PC - 33.000 ден.

ryzen 5 5500 nov so garancija od neksio

case armagedon white novo so garancija od neksio

arctic fan white nov so garancija od neksio

asus prime x570-pro garancija do maj 2024 setek

nvidia 2060 super istecena garancija, kupena od Pane

psu gigabyte g750H istecena garancija

ram 2x8gb kingston fury beast white 3 meseci koristen so garancija kupen od @dzunko

nvme kingston 500 gb novo so garancija od...

Видете го целиот оглас...
 

Атачменти

 • IMG_20231213_215851.jpg
  IMG_20231213_215851.jpg
  3,4 MB · Прегледи: 55
 • IMG_20240126_143228.jpg
  IMG_20240126_143228.jpg
  2,5 MB · Прегледи: 57
 • IMG_20240126_143233.jpg
  IMG_20240126_143233.jpg
  2 MB · Прегледи: 51
 • IMG_20240126_143238.jpg
  IMG_20240126_143238.jpg
  2,5 MB · Прегледи: 55
 • IMG_20240126_143420.jpg
  IMG_20240126_143420.jpg
  2,6 MB · Прегледи: 50
 • IMG_20240126_143424.jpg
  IMG_20240126_143424.jpg
  2,7 MB · Прегледи: 50
 • IMG_20240126_143427.jpg
  IMG_20240126_143427.jpg
  2,8 MB · Прегледи: 43
 • IMG_20240126_143223.jpg
  IMG_20240126_143223.jpg
  2,3 MB · Прегледи: 38
 • IMG_20231213_215851.jpg
  IMG_20231213_215851.jpg
  3,4 MB · Прегледи: 29
 • IMG_20231213_223757.jpg
  IMG_20231213_223757.jpg
  2,3 MB · Прегледи: 28
 • IMG_20231213_223752.jpg
  IMG_20231213_223752.jpg
  3,4 MB · Прегледи: 48
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.773
Членови
34.920
Огласи
2.634
Најнов член
ekamcevski
На врв Дно