• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Western Digital My Cloud 3TB Ethernet NAS 3.5

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
936
285
Prodavam Nov neodpakovan Western Digital My Cloud 3TB Ethernet NAS 3.5, nema lokalna garancija kupen vo stranstvo.
Ima USB 3.0 expansion slot, so koj sto moze da se zgolemi kapacitetot.
Cena 9000 den.

Dokolku se kupi zaedno so "Western Digital Elements 4TB 3.5" za zgolemunuvanje na kapacitetot do 7TB od mojot drug oglas, ima popust od 1000 den.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg
 
Последна промена:

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
6к му е само Red WD дискот... Уредот во којшто има опции секогаш да се замени и друг диск иако е лиено има туторијали... Јас искрено имав едно време и како бекап ентри левел се покажа доста добро... Препорачано од user кој му ја извади маста 5-6 години и после го продадов за 3к на Linux enthusiast

Sent using Tapatalk
 

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
384
113
6к му е само Red WD дискот... Уредот во којшто има опции секогаш да се замени и друг диск иако е лиено има туторијали... Јас искрено имав едно време и како бекап ентри левел се покажа доста добро... Препорачано од user кој му ја извади маста 5-6 години и после го продадов за 3к на Linux enthusiast

Sent using Tapatalk
Sakas da kazes deka Red ima vnatre?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Blue сигурно не е 24/7 ми вртеше 5 години мин

Sent using Tapatalk
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,949
3,344
Sakas da kazes deka Red ima vnatre?

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Да RED е внатре, барем на моделите до пред 3год, пред да ги е*ат и они сериите и моделите со SMR/CMR што им дојде при рака.
Blue сигурно не е 24/7 ми вртеше 5 години мин

Sent using Tapatalk
А демeк Blue не може да врти 24/7 5години ?

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Да RED е внатре, барем на моделите до пред 3год, пред да ги е*ат и они сериите и моделите со SMR/CMR што им дојде при рака.А демeк Blue не може да врти 24/7 5години ?

Sent from Телефон using Tapatalk
Различно искуство сум имал со blue сосема дијагонално со неколку red

Sent using Tapatalk
 

Bate Sase

Gaining Experience
27 мај 2021
181
146
Недојдија
Blue сигурно не е 24/7 ми вртеше 5 години мин

Sent using Tapatalk
Вртеше на idle? ;)
6к му е само Red WD дискот... Уредот во којшто има опции секогаш да се замени и друг диск иако е лиено има туторијали... Јас искрено имав едно време и како бекап ентри левел се покажа доста добро... Препорачано од user кој му ја извади маста 5-6 години и после го продадов за 3к на Linux enthusiast

Sent using Tapatalk
1. Нема гаранција.
2. Некој погоре кажа дека веројатно е Пурпле, т.е не се знае.
3. Директно му сугерираш на членот да ја дигне цената
(кривично дело на ит форум).
И да има злато внатре тој ке си го продава колку сака.
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Bate SASE ти се истакнуваш како бош муабетџија... Еве и друг нека сугерира што намера сум имал и зошто не пишав кога беше 7 или 8к

Sent using Tapatalk
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,702
6,494
Мелмак
Може да се провери некако дали е ова компатибилно со апгрејд на MyCloud OS 5?

Пошо за постари девајсови вика дека дисконтинју ќе е од Јануари 2022:

Прашувам пошо заради дискусијата тука сериозно се заинтересирав за продуктов, пошо читав као демек може да е комплетна замена за DROPBOX со тоа шо имаш акаунт на WD сајт и можеш ремоутли да си го пристапиш дискот во било кое време. И ако е тоа можно тогаш сум и заинтересиран зависно рецензии и се друго коа би истражил и да го купам.ЕДИТ: од табелата на оваа страна:


Според изгледот овие два модела се, и моделот шо завршува продукт бројот на -00 изгледа не може да се апдејтува, а моделот шо завршува на -10 може. Значи треба само продукт бројот да се види за да знаеме, ако може ОП да го сподели.

1641149803329.png
 
Последна промена:

nikola_bb

Gaining Experience
14 август 2009
384
113
Може да се провери некако дали е ова компатибилно со апгрејд на MyCloud OS 5?

Пошо за постари девајсови вика дека дисконтинју ќе е од Јануари 2022:

Прашувам пошо заради дискусијата тука сериозно се заинтересирав за продуктов, пошо читав као демек може да е комплетна замена за DROPBOX со тоа шо имаш акаунт на WD сајт и можеш ремоутли да си го пристапиш дискот во било кое време. И ако е тоа можно тогаш сум и заинтересиран зависно рецензии и се друго коа би истражил и да го купам.

Ako e part number WDBCTLxxxxxxx-10, togas e vozmozno.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,949
3,344
Вртеше на idle? ;)

1. Нема гаранција.
2. Некој погоре кажа дека веројатно е Пурпле, т.е не се знае.
3. Директно му сугерираш на членот да ја дигне цената
(кривично дело на ит форум).
И да има злато внатре тој ке си го продава колку сака.

1. Е нема де, затоа и цената е таа.
2. Никој погоре не кажа такво нешто. Пурпле не се става во НАСови не се секирај.
3. Ништо никој не сугерираше.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,949
3,344
Може да се провери некако дали е ова компатибилно со апгрејд на MyCloud OS 5?

Пошо за постари девајсови вика дека дисконтинју ќе е од Јануари 2022:

Прашувам пошо заради дискусијата тука сериозно се заинтересирав за продуктов, пошо читав као демек може да е комплетна замена за DROPBOX со тоа шо имаш акаунт на WD сајт и можеш ремоутли да си го пристапиш дискот во било кое време. И ако е тоа можно тогаш сум и заинтересиран зависно рецензии и се друго коа би истражил и да го купам.ЕДИТ: од табелата на оваа страна:


Според изгледот овие два модела се, и моделот шо завршува продукт бројот на -00 изгледа не може да се апдејтува, а моделот шо завршува на -10 може. Значи треба само продукт бројот да се види за да знаеме, ако може ОП да го сподели.

Погледнете го атачментот 108083
Треба да сликне ОТ делот од кутијата со продукт намбр. Пинг @Spamalot

Sent from Телефон using Tapatalk
 

toshex

the fool
18 септември 2013
5,702
6,494
Мелмак
Ako e part number WDBCTLxxxxxxx-10, togas e vozmozno.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Ова од лично искуство ако го кажа може да споделиш дополнително и дали ако се апдејтува -10 уред на ОС 5 дали има некои видни успорувања на совтверот?
 

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
947
584
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Пред да каже било каков сериски ќе напоменам дека јас мојот стар продаден го користев локално без надворешен пристап и сосема си вршеше работа без да се врзува во Raid втор со едноставна sync функција

Sent using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно