• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

western digital external hard drive

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pece_648

Intern
31 јануари 2008
52
0
Zdravo na site
Imam western digital external hard drive i sakam da go zastiam so password, odnosno koga ke go stavam na PC da mi pobara pass za da vlezam vo nego. Dali e mozno ova i kako?

Blagodaram
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Можам само да ти препорачам едно програмче, но за жал не е бесплатно.
Password Protect 3.2.0.1
· Support for USB and External drives.
· Folders remain protected in DOS, Windows safe mode and under other operating systems.
· Password is not not stored on your drive or in the Windows registry; this provides stronger protection for your sensitive data.
· The number of folders you can protect is unlimited in the full version.
· Password Protect supports Windows Explorer-you can right-click a folder to lock it or double-click a folder to unlock it.
Ако не друго, барем симни ја пробната верзија и пробај го програмчето. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно