• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Western Digital Elements 4TB 3.5"

Статус
Затворена за нови мислења.

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
932
284
Другар, ова е нешто како такозваното Ред НАС, како Синолоџи, така нешто? Има ХДД во него или празна кутија е?

Не ова е обична надворешна кутија со усб 3.0 приклучок и 4тб хдд внатре. Можеш да ја поврзеш директно со пц, или на мрежа ако рутерот ти поддржува шеринг протокол и има усб приклучок, или на што и да сакаш што има усб приклучок, бидејки си има сопствен адаптер за напојување, пример тв...
Класичен НАС имам огласено на друга тема, малку е поскап заради екстра хардверот што го има, фактички е како микро пц:
 

Bate Sase

Gaining Experience
27 мај 2021
133
106
Недојдија
Не ова е обична надворешна кутија со усб 3.0 приклучок и 4тб хдд внатре. Можеш да ја поврзеш директно со пц, или на мрежа ако рутерот ти поддржува шеринг протокол и има усб приклучок, или на што и да сакаш што има усб приклучок, бидејки си има сопствен адаптер за напојување, пример тв...
Класичен НАС имам огласено на друга тема, малку е поскап заради екстра хардверот што го има, фактички е како микро пц:
Значи надворешен ХДД од 4ТБ. А за каков модел ХДД станува збор?
Кои се брзините кога се префрлува на него?
 

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
932
284
Значи надворешен ХДД од 4ТБ. А за каков модел ХДД станува збор?
Кои се брзините кога се префрлува на него?
Не знам, мислам дека е кавијар блек според теардаун на јутуб, ама да не те излажам...
Ако е навистина блек, тогаш брзината би била 227 MB/s.
 
Последна промена:

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,309
Не знам, мислам дека е кавијар блек според теардаун на јутуб, ама да не те излажам...
Ако е навистина блек, тогаш брзината би била 227 MB/s.
Малите, до 6ТБ, се обично WD Blue или Green, 5400RPM, SHR дискови. Кој точно ќе го добиеш е лотарија.
 

Spamalot

Gaining Experience
13 јуни 2011
932
284
Малите, до 6ТБ, се обично WD Blue или Green, 5400RPM, SHR дискови. Кој точно ќе го добиеш е лотарија.

Во право си за лотаријата, но изгледа нема врска со големина, пребарав пак и најдов теардаун на со 1tb black, 2tb blue и 2tb purple... тотално рандом...

View: https://www.youtube.com/watch?v=5DEFdA4--Xw

View: https://www.youtube.com/watch?v=GwDvcWeF9C8

View: https://www.youtube.com/watch?v=DhEk0w5wqko
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,927
3,309
Во право си за лотаријата, но изгледа нема врска со големина, пребарав пак и најдов теардаун на со 1tb black, 2tb blue и 2tb purple... тотално рандом...

View: https://www.youtube.com/watch?v=5DEFdA4--Xw

View: https://www.youtube.com/watch?v=GwDvcWeF9C8

View: https://www.youtube.com/watch?v=DhEk0w5wqko
Ама јутубиве ти се за различни модели, не само различни големини.

Sent from Телефон using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,083
Мислења
877,258
Членови
30,684
Најнов член
qweweqwwww
На врв Дно