• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Western Digital 8Tb x 4 и Seagate 5Tb External x 1

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Продавам хард дискови Western Digital Purple 8 Tb (4 дискови) и Seagate External 5Tb (1 диск). Четири дискови се користени околу 1 месец, со исплотани 264 плота K32 на hpool, а еден е неотпакуван. Истите се купени локално и се продаваат со целосна гаранција и фискална.

Цена за сите дискови 60000 ден. фиксно.

Слики од истите со направен тест во која состојба се и колку се искористени ќе поставам во текот на утрешниот ден.

Ќе замолам без непотребни коментари, кој е заинтересиран во приватна порака ќе добие се што го интересира.

Во прилог слика од новиот, неотпакуван

Screenshot_20210904_002533.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Нова цена: 58000 den. (комплет)
+ Достава денес за Скопје и проба на лице место
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Може и по желба дискови колку што ви се потребни, се продаваат и посебно, по договор.
Доколку е некој заинтересиран, договарање во приватна порака и бесплатна достава за Скопје.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Нова цена
Western Digital Purple 8 Tb: цена 13000ден. (парче)
Seagate External 5Tb : цена 6000 ден.

Цена за комплет: 55000 ден. (комплет со уредна гаранција)

Можност за плаќање на фактура
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Останат само уште еден
Western Digital Purple 8 TB ( нов неотпакуван) со гаранција - 12000 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,739
Мислења
863,606
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно