1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Предлог Weekly digest на емаил

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Teget, 20 Август 2015.

 1. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Опција за која од сите теми кои ги надгледуваш да ти стигнуваат најновите/најпопуларните мислења секоја недела или да има дневен емаил (Или месечен). Моментално се премногу емаили, едно добри 60-80% неделно ми се емаили од форумов.
   
  Последна промена: 20 Август 2015
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 2. emet_

  emet_
  Гостин

  прва работа што треба да направиш после регистрација на форум е да ги сетираш подесувањата на профилот онака како што тебе ти одговара, а не како што е наместено. ;)

  кога пишуваш во некоја тема, штиклирај дека сакаш да ја надгледуваш темата и исклучи ги известувањата по е-пошта (освен доколку сакаш да добиеш известувања преку маил за таа одредена тема) и решена работа!

  [​IMG]
  евентуално тука администрацијата може да излезе во пресрет и да ја исклучи по дифолт опцијата да се добиваат известувања по е-пошта, па ако сакаме да ги добиваме самите да ја активираме таа опција. ;)
   
  На Oktar и gokica им се допаѓа ова.
 3. Teget

  Teget
  Gaining Experience

  135
  83
  18 Март 2015
  Знам за тоа друже, вчера ги исклучив, но сепак би било добро да ја има таа опција :)
   

Сподели

Вчитување...