• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Websites за купување

  • Ја почнал/а темата
  • #1

wiwux

Intern
3 април 2020
24
4
Здраво! Последниве неколку денови ги поминав барајќи поволни понуди за некој лаптоп со добри перформанси по нашиве страни на Нептун, Сетек, Анхоч бидејќи стариот лаптоп умре. Имам зачувано нешто од стипендија преку школото, ама не многу. Па, се прашував дали некој може да ми каже некоја ваква online страна преку која би можел да разгледам уште некоја понуда или да ми помогнете при изборот. Не сум некој тежок гејмер ама би ми било задоволство да тера некоја игра како NBA 2К20 со добар фпс бар и на минимум сетингс. Ви благодарам однапред!
 

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,545
2,548
Продавниците се генерално тие, бар тие се оние со пристојна репутација кај нас и со солиден избор. Убаво би било да пишеш за што ти треба лаптопот најмногу, кој ти е буџетот, и дали ти имаш некакви желби покрај муабетов за NBA, веројатно ќе добиеш препораки со добри опции.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

wiwux

Intern
3 април 2020
24
4
Искрено, не би сакал да дадам повеќе од 20000, моментално таква ми е финансиската состојба ама 2/3 илјади плус не би ми штетеле доколку лаптопот навистина вреди. Најмногу би го користел за школо, игри. Во последно време ми стана интересно едитирање слики, видеа а би можел да се продлабочам во програмирање иако моментално сум тапа.
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
2,982
674
насловот нема врска со текстот внатре,може да се тргне
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,629
Мислења
821,992
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно