• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено WebCam Logitech C930c 1080p HD H264

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Anhoch PC Market Online - Camera Logitech HD C930c 1080p HD H264 Video Compression

Купена на 30 септември лани од Анхоч. Првиот ден ја отворив кутијата, ја поврзав на лаптоп, инсталирав софтвер и толку. Ја вратив во кутија. Од тој ден до сега стои така во фиока во оригиналното пакување.

Сликата и звукот се подобри од било која вградена лаптоп камера. Плус поддржува хардверска компресија па и помали интернет брзини нема да бидат проблем за убава резолуција и слика. Има 90 степени FOV т.е. леќата има опфат на поголем кадар.

Цена 7,000 денари.

Само да напоменам дека не праќам по карго. Се извинувам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Ајде нека биде 6,000 денари. Фолиите на неа си стојат како што си е од продавница.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gokica

Модератор
13 јуни 2009
8,753
11,196
gokica's setup  
Processor & Cooler
i7 2600K & Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V Pro GEN 3
Storage
Samsung 850 Pro 256GB
PSU
Cooler Master V850
RAM
16GB 1333Mhz Kingston Value
Video card
ASUS Strix RX570 OC
Case
HAF 932
Mouse
Logitech G502 Proteus Core
Keyboard
Logitech K800
Audio
ASUS Xonar ST
Monitor
Dell UP3216Q
OS
Windows 7, 8 & 10
Резервација.

Edit: Продадено.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,741
Мислења
856,521
Членови
29,744
Најнов член
itisoktodance
На врв Дно