• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Webby Awards 2008

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Во скоро 70 категории беа распоредени веб страниците кои беа номинирани за Webby Awards 2008. Некои од нив се навистина прекрасни за око и интерактивни а некои се вистинско сведоштво за корисност и функционалност. Да се биде избран меѓу најдобрите е навистина неверојатно достигнување и достојно за почит.

За поголемо интерактивно доживување при гледањето на овогодинешните Номинации и Победници, посетете ја Webby Winner's галеријата.

Ако сте љубопитни и сакате да ги посетите номинираните и победниците на Webby Awards 2008 и да видите зошто тие претставуваат best of the Web, тогаш посетете ја следната галерија:
View the non-Flash winners list here.
Навистина има доста веб страници кои заслужено се одбрани да бидат најдобри.

Извор: The Webby Awards
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно