1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Web Source code во VB??

Дискусија во форумот 'Visual Basic' започната од FATAL ERROR !, 7 Јуни 2012.

 1. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Незнаев како насловот да го напишам, мислам дека ја опишува темава... :)
  Ме интересира дали е можно ова, сакам да направам еден програм преку кој ќе се надгледуваат камерите од некојси DVR уред, во сурс кодот преку некој пребарувач кај камерите има еден JS(JavaScript) фајл и еден едноставен код кој ја повикува скриптата за да се гледаат камерите...
  Не ми треба iframe во програмот туку посебен прозорец кој ќе работи со оваа JS скрипта и при самото вклучување да побара ИП на која работат камерите, бидејки секаде ИП адресата е различна...
   
 2. FATAL ERROR !

  FATAL ERROR !
  Баниран/a

  579
  269
  24 Август 2011
  Аман бе, не може ова? ц.ц.
   

Сподели

Вчитување...