• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Web site - kategorija (komedicen,......)

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Zdravo na site odmna sakav da postavam ovaa tema ama bev zafaten i sega sum zafaten nemam bas vrema ama sakam da vidam kako e toa so Web hostingo kako funkcionira seto toa.
Sakam da napravam nekoja web stranicka vo dreamweaver i da ja hostiram.

Pa sakam da znam spored vas stranata kakov karakter da ima odnosno so da ima na nea dali da bide komednicna da ima nastani od svetot novosti
Sto mislite vie kakva strana bi bila po interesna za makedonskata "publika".
Blagodaram odnapred :)tainstven:).
Pozdrav!
:rolleyes:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,461
1,256
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пред да почниш да ја работиш, да знаеш дека има премногу портали, македонски, кои најчесто прават copy paste еден од други или од други сајтови.

Значи за да се издвоиш, ќе треба да бидеш уникатен, да понудиш нешто што стварно фалит, што немат. За такво нешто ќе треба да направиш големо истражување (со месеци), а за да го спроведиш проектот ќе ти треба време, пари... тим кој нон стоп ќе работи на апдејт на страницата.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хмммз.. Тешко прашање.. Едноставно секој се труди да се досети на некоја новост.. Веројатно ќе мораш сам да одкриеш што фали во нашиве простори..

Доста битно е да не се повторуваш со некој, и во никој случај тоа да не биде стандард забавен портал.. Премногу ги има..
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,003
515
www.ibiz.mk
a зошто е во категорија Веб Хостинг :)
што нема кај нас

хммм во некои теми тука некој спомна ebay.com.mk :)
доволно кажува името
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,461
1,256
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Значи не очекувај од некој да ти даде конкретно идеја за страница т.е. треба од многу идеи да оформиш една, модифицирана... Ќе треба да направиш едно поголемо истражување, едно истражување веќе правиш на форумов, друго направи со пријатели, роднини, оди до некое школо, организација... и слично

Иначе и многу од страниците, светски популарни, сигурно на почеток и не знаеле дека ќе дојдат до таков резултат. Многу случајно испаднале тоа што се денес.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
Можеш да направиш нешто во стилот на енциклопедиа поучен сајт доста со оне забавнине такви ги имаме премногу

П.С Ние даваме само идеи ти сам одлучи што ќе прифатиш
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Така и си мислев.
Пред да почниш да ја работиш, да знаеш дека има премногу портали, македонски, кои најчесто прават copy paste еден од други или од други сајтови.
Не ми е целта да копирам од други ќе се трудам да го избегнувам тоа. За забавни портали ги има многу па нама да биде забавен туку привлечен :ermm: .
Исто така треба да разгледам и некој добар бесплатен веб хостинг. ќе мислам доменот да биде интересен .
:ermm:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,461
1,256
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Шалата настрана, ама од порно сајт ептен добро се заработува.
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
сепак овие идивиди.com.mk 365.com.mk kajgana од некаде мора да ги гледаат содражините од некој друк сајт некој американски или од друга држава на пример bbc news. Потоа само ги преведуваат и ги постираат.
МИ Текна една идеа може да биде сајт со туторјали имам туторјали од microsoft word и слично , сајтот во главно може
е да биде едукативен со интересни новости како на пример дали сте знаеле дека ...........
КОј има проблеми со функционирањето на некој софтвер како функционира тој ќе се обидема да помогнеме.
Мислам во минито да има едукација, новости, ................ и сл.
:rolleyes:
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Напрај ПОРНО сајт ако сакаш голема посетеност хахахаахах:LOL::)) шала шала
МОже да има секција " SEx photos " oд познати актери зошто да не тоа е привлечно не мора само слики може и нешто друго:D ( ќе размислам мислам дека долго ќе размислувам додека се одлуцам и додека направам мапа на сајтот :)) )
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
897
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Немаме македонски актери/ки.:LOL:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Шалата настрана, ама од порно сајт ептен добро се заработува.
хмммз.. Колку е ова законски дозволено?
Ми прошара некаде пред очи дека имало закон и за тоа... Нелегално било да имаш сопствена ПОРНО страна.. Така да..
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,471
29,250
kalco.ru
БРАТ верувај дека тоа ги вади парите и ја прави популарноста.
Не за џабе он.нет има таква секција и у ВЕСТ има зграбчи го денот.
ЗАКЛУЧОК:он.нет порталот е еден од најпосетуваните македонски забавни сајтови, а ВЕСТ е најчитаниот дневен весник
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Ми прошара некаде пред очи дека имало закон и за тоа... Нелегално било да имаш сопствена ПОРНО страна.. Така да..
Добро тоа отпаѓа .
Неможе да биде едукативен за малолетници и да има порно содржини кои се дозволени само за 18+.
:))
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,461
1,256
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Неможе да биде едукативен за малолетници и да има порно содржини кои се дозволени само за 18+.
:))
Зошто да неможе? Самиот таков материјал е едукативен за неискусни... Гледај од тој аспект и ќе видиш дека може.. :p
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Има таков, и тоа многу добар. http://courses.schools.edu.mk/
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе го знаев тој значи до дека не размислам добро да не почнувам.
Но сепак мислам дека е најдобро да почнам постепено ќе отворам повеќе секции и ќе видам на која има највеке постови тамо се повеќе заентересирани и ќе се фокусирам повеке на таа секција.
Тоа е како кога кинезите прават паркови првин го порамнат теренот посејат трева не ставаат патеки го остаават еден месец . Каде има најмогу газено тамо ставаат патеки. Лоѓето како минат секој ден кон својата насока тамо кај што минат тревата ја газат и таа изгинува па според тоа тамо прават патеки.
Истото е и со сајтот каде има повеке постови тамо се насочуваат интересите тамо зе вложува.
Мислам дека ме разбравте шо сакам да кажам:))
Поздрав:bravo:
 

stole_pesov

Intern
25 април 2008
530
17
techhub.mk
Зошто да неможе? Самиот таков материјал е едукативен за неискусни... Гледај од тој аспект и ќе видиш дека може..
Добро можеби така може јас мислев по логика дека некој на 30 године не би собирал знаења са софтверо но гледам дека не су во право и го согледав тоа.
Човек се учи додека е жив.
 

Spaski91

Intern
26 септември 2008
59
0
www.forum.mkdinfo.com
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕе го знаев тој значи до дека не размислам добро да не почнувам.
Но сепак мислам дека е најдобро да почнам постепено ќе отворам повеќе секции и ќе видам на која има највеке постови тамо се повеќе заентересирани и ќе се фокусирам повеке на таа секција.
Тоа е како кога кинезите прават паркови првин го порамнат теренот посејат трева не ставаат патеки го остаават еден месец . Каде има најмогу газено тамо ставаат патеки. Лоѓето како минат секој ден кон својата насока тамо кај што минат тревата ја газат и таа изгинува па според тоа тамо прават патеки.
Истото е и со сајтот каде има повеке постови тамо се насочуваат интересите тамо зе вложува.
Мислам дека ме разбравте шо сакам да кажам:))
Поздрав:bravo:

Само колку да бидеме на чисто...
Ти што точно сакаш
Сајт со содржини итн итн
Или некој форум???
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Само колку да бидеме на чисто...
Ти што точно сакаш
Сајт со содржини итн итн
Или некој форум???
Можеби мислеше за посетеност..
Или пак, портал со овозможена опција да корисниците имаат право да оставаат коментари..
 

CyberSpic

Intern
14 април 2007
823
26
howtoformatacomputer.com
хмммз.. Колку е ова законски дозволено?
Ми прошара некаде пред очи дека имало закон и за тоа... Нелегално било да имаш сопствена ПОРНО страна.. Така да..

А ако не е на македонски хост и домеин ? А сепак македонски јазик
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
хммз.. Незнам баш, не сум сигурен.. Како што кажав само ми прошара низ глава кога прочитав, дека го имам некаде видено тоа предходно, но не сум сигурен од каде, а и колку е веродостојно. Баш ќе разгледам околу ова ако успеам да најдам нешто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
870,975
Членови
30,389
Најнов член
DennyGir
На врв Дно