• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Web servisi - влечење на спортски резлутати

  • Ја почнал/а темата
  • #1

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Како би се влечеле спортски резултати од веб севиси, на кој начин може и како да се стават во наша база па потоа од нив да може да се клади некој клиент на пример во некоја електронска кладилница.
Некои линкови ако може што подржуваат такви веб сервиси.
Незнам што друго да прашам оприлика тоа е :ermm:
 

tinodj

Gaining Experience
16 јуни 2008
85
62
Како би се влечеле спортски резултати од веб севиси, на кој начин може и како да се стават во наша база па потоа од нив да може да се клади некој клиент на пример во некоја електронска кладилница.
Некои линкови ако може што подржуваат такви веб сервиси.
Незнам што друго да прашам оприлика тоа е :ermm:
Измешани ти се брзините. Едно е резултати, друго е кладилница.

Ако сакаш и резултати и коефициенти (со линк до кладилница) тоа секоја кладилница го нуди.

Ако сакаш само резултати чисти без реклами тогаш тоа се плаќа, ама можеме да се договориме што/како.

Кажи што точно сакаш да направиш и ќе ја нагодиме.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

milevskiz

Intern
9 април 2007
214
5
Треба да знам како се влечат резултати од веб сервиси за да може да ги гледат посетителите на мојот сајт, кој што би требал ода биде некоја е-кладилница па да знам како се влечат тие и запишуваат во база, па евентуално после тоа да може да се типува 1,2 или x. Некои такви страни со нудат такви сервиси (некакво Апи....)??
 

sstefan

Intern
10 декември 2007
73
0
не те сваќам баш добро . зашто би гледал некој резултати на твој сајт кога немаш е-кладилница . највероватно секој нормален би ги прател резултатите на сајт каде што има уплатено . Ако сакаш да направиш е-кладилница мислам дека ке ти биде тешко остварливо зашто дозволата за такво нешто не е ништо испод 250 000$ .
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,032
Мислења
854,817
Членови
29,640
Најнов член
Hellena09
На врв Дно