• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Web sajtovi za antivirusi.

  • Ја почнал/а темата kole
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

kole

Intern
15 мај 2007
27
0
Treba da napravam prezentacija po informatika za antivirusi po mozost za istorija i da se objasni kako se koristi AVG. Ako najdete nesto pisete. Mi treba za vo petok.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,298
2,018
www.iwmnetwork.com
Зошто сакаш другите да ти ја завршуваат "домашната задача"??
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

kole

Intern
15 мај 2007
27
0
Pa trazev na internet ne mozev da najdam nisto. A ne znam sto da naprisam daj pomognete nekoj.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
de be?

Код:
http://www.cit.cornell.edu/security/seminars-past/
http://www.it.iitb.ac.in/~shravan/Seminar/report.pdf
http://ftp.ccs.neu.edu/pub/people/laf/Talks-2000-nonames/Senior%20Seminar.ppt
Neznam kolku detalno i shto ti treba, ama ima mnogu info naokolu...

Za AVG downloadiraj si, instaliraj si i ke si napishesh sam, premnogu e lesen za upotreba nema da imash nikakov problem.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

kole

Intern
15 мај 2007
27
0
Fala mnogu zavrsiv rabota. Fala mnogu S. Fala na site.
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
abe lol! ti si baral linkovi za antivirusi, a ja razbrav barash txtovi za virusi i istorijat. :D

Aj se nadevam deka bea korisni ... :)

Stefan
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно