1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Web Development туторијали

Дискусија во форумот 'Останато' започната од vik, 28 Март 2009.

 1. vik

  vik
  Intern

  1,936
  31
  14 Април 2007
  Пак "случајно" налетав на интересен сајт.
  http://blog.themeforest.net/

  Разгледав набрзина и според мене е одличен. Вооедно се работи за страна каде што содржините се насочени кон Веб Дизајн и Програмирање.
  Има статии за WordPress, Joomla и добри видео туторијали за PHP, jQuery и др.

  Па повелете и научете нешто.
  бтњ... све е бесплатно.:))
   
  1 person likes this.
 2. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  694
  126
  10 Јуни 2007
  Themeforest е дел од Envato мрежата која содржи повеќе страници со многу добри туторијали како:

  Psdtuts- Photoshop Tutorials
  Vectortuts - Illustrator Tutorials
  Audiotuts - Music & Sound Tutorials
  Nettuts - Web Development Tutorials
  Aetuts - After Effects Tutorials
  Flashtuts - Flash Tutorials
   
 3. GigaC

  GigaC
  Intern

  344
  7
  23 Април 2008
  Да...и кај мене е супер. Ги отвара. Многу се добри :)
   
 4. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,835
  823
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  хммз... Прекрасни туторијалчиња. Одделот за AE ми замина во Bookmarks :)
   
Слични теми
 1. Lallo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,021
 2. Forumko
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,354
 3. bl0ck
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  972
 4. Xenor
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,596
 5. WikiLeaks
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,339
Вчитување...

Сподели

Вчитување...