• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

web cam.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

arjan

Intern
25 јануари 2008
123
0
koga ke zboram so nekoj drug na msn nivnata kamera ne mi ja pokazuva jas ne mozam da gi gledam a ti mozat mi pisuva samo loading......pomos
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
вака, прво точките стави ги во реченицата, а не сите на крај :)
второ, дај прати скрин-шот да видиме во што е проблемот.
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,420
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Проблемот мислам дека е кај месинџерот. Мислам дека имаше веќе ваква тема, побарај ја. Решението мислам дека беше месинџер во српска - хрватска верзија и тој не правел повеќе таков проблем.
 

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Прблемот е тоа што ти имаш Windows Live messenger 8.1 а тие што сакаш да ги гледаш имаат понова верзија на месинџер.Инсталирај понова верзија како Windows Live messenger Кој можеш да го најдеш тука и јас го имав истиот проблем и вака го решив:D:D:D
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Да, и јас еднаш го имав тој проблем, и го решив со едноставно инсталирање на понова верзија.
 

zlatkogv

Intern
5 декември 2007
206
6
Некогаш ова може да се случува поради слаба конекција, и камерата неможе да се покрене. А највероватно има и врска до верзиите од месенџерите.
 

Flash

Intern
22 декември 2008
140
1
Смени го мсн Инсталирај си друг или препорачај му други мсн на тој што се гледаш на мсн.
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,149
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
Го имав истиот проблем и јас.Нивната камера не се покажуваше а мојата тие ја гледаа.Проблемот беше до мсн-то.Пробај инсталирај друг па кажи ни дали е во ред.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,262
Членови
29,470
Најнов член
drukqs
На врв Дно