• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WD Purple 8TB / Seagate 5TB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
463
Скопје
Prodavam hard diskovi, samo otvoreni i isplotani, pod lokalna garancija:

2 x 8tb 3.5" WD Purple so garancija od sektron - 12.000 denari parce zaedno so plotovi.
Seagate 5TB eksteren so garancija od anhoch - 5.500 denari zaedno so plotovi. Ovie diskovi novi vo prodavnica kostaat okolu 43.000 denari.

Site zaedno 27.000 denari forumska cena, moze i zamena za laptop, pc ili komponenti, so moja ili vasa doplata
Screenshot_20210924_192825.jpg
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Mario.Bog

Gaining Experience
15 декември 2013
985
463
Скопје
Novi ceni

2 x 8tb 3.5" WD Purple so garancija od sektron - 11. 000 denari parce zaedno so plotovi.
Seagate 5TB eksteren so garancija od anhoch - 5.000 denari zaedno so plotovi.

Cena za komplet 25.000
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,925
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно