1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

WD Green has a New Family

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од светот' започната од Alucard, 17 Февруари 2016.

 1. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,830
  1,662
  22 oктомври 2012
  Машко
  Same Drive, New Family

  We are making changes to simplify the hard drive selection process for our customers by consolidating our mainstream PC product offerings to only the WD Blue family. All current WD Green capacity, cache and form-factor configurations will remain available through their lifecycle, but under the WD Blue brand*. Although WD Green hard drives are part of a new family, they're still the same reliable hard drive you've grown to know and love over the years.

  Learn more about the transition to WD Blue here.

  *The WD Green hard drive functionality will remain the same. However, it will now have a WD Blue label with a slight change to their model numbers (ex. WD60EZRX will now become WD60EZRZ).
   
  На FLEGMA и Oktar им се допаѓа ова.
 2. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,614
  13,873
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Шо убаво и политички спакуван бул шит за широки народни маси завиен во шарена хартија со светки и панделка....

  Во превод „Од сега понатаму Грин отпадоците ќе ги продаваме како блу, така што на нашите лојални купувачи кои имаат позитивни искуства со блу во иднина ќе им шиткаме грин наместо блу, а по цена на блу! И немој да сте рекле дека не сте знаеле, еве сега ви кажавме...“
   
  На the_unpredictable, Војвода, bogoevski и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Да не се замараат многу луѓето, нема повеке лоши зелени, има само добри плави.
   
 4. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,723
  1,186
  16 Јуни 2010
  Машко
  Ова со други зборови, купувајте само WD EZEX се друго е ѓубре споро...
   
  На Nightingale и Вајкинг им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,439
  27,115
  4 Септември 2008
  Who cares about HDD's this days....
   
  На the_unpredictable, uwemi, Banjifiko и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,022
  4,291
  28 oктомври 2008
  За домашни (xxx) видеа, секако...:blush:
   
Слични теми
 1. Ata
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  917
 2. DynamicMK
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  850
 3. M@RKO
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  963
Вчитување...

Сподели

Вчитување...