1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

WD GREEN 120GB M.2 SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 14 Јануари 2020.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Го продавам SSD-то од мојот лаптоп WD GREEN 120GB M.2 SSD користено 10 месеци со уште година и 2 месеци гаранција од ддком. Има околу 2TB nand write ако не се лажам, ќе проверам покасно или утре и ќе пуштам слика. Може да се земе деновиве одкако ќе го инсталирам новото SSD, затоа што сеуште го користам на мојот лаптоп.

  Цена 1000 денари

  IMG_20200114_170527.jpg IMG_20200114_170942.jpg
   
  На Tenny, Викса, Grimriper и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
  Ссд-то е достапно, само заборавив да постирам скриншот пред да го извадам ама нема повеќе од 2TB Nand Write :D
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  928
  480
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. DynamicMK
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  844
 2. skullmonkey
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  1,928
 3. Alucard
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,189
 4. Alucard
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,509
 5. gremlin
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  829
Вчитување...

Сподели

Вчитување...