• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WCG 2007 UPDATED!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Naskoro ke zapocnat kvalifikacii za WCG 2007 vo Seattle. Treta po red makedonska cyber-sport reprezentacija ke zamine na svetsko prvenstvo da gi brani boite na nasata drzava vo organizacija na ENTERNET.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Дај кажете ги кои се претставниците да ги бодриме малку :)
или допрва треба да ги изберете? (не сум баш запознаен со ситуацијата)

п.с. кој вика дека само од играње игри не се живеело? ;-)))
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Не бе не се бираат сега туку при крајјот на летото. А да не знае некој во кои игри ќе има турнири?
 

eLLa

Intern
8 април 2007
18
0
WarCraft III : The Frozen Throne (1v1)
StarCraft : Brood War (1v1)
Half-Life : Counter-Strike (5v5)
FIFA Soccer 2007 (1v1)
Need for Speed Carbon (1v1)
Command & Conquer 3 Tiberium Wars (1v1)
Age of Empires III: The WarChiefs (1v1)
Carom3D (1v1)

Gears of War (4v4)
Dead or Alive 4 (1v1)
Project Gotham Racing 3 (1v1)
Tony Hawks Project 8 (1v1)
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Абе нема ние за сите тие игри да праќаме, нели сме Македонци мора да се двоиме од другите ке пратиме за 3-4 игри и толку, колку редот да помине.
 

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Абе нема ние за сите тие игри да праќаме, нели сме Македонци мора да се двоиме од другите ке пратиме за 3-4 игри и толку, колку редот да помине.
Хмм... воопшто не се сложувам со твоето мислење.
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
Нели виде како завршија претходните репрезентации? Треба уште многу време да помине за да имаме солидно развиен сајбер спорт, а за тоа време светските гејмери ќе се подобрат дупло и коа ќе видиш ние секогаш последно место. :(
Ова може звучи како песимизам ама уствари ова е реалноста. Дај боже да бидеме барем меѓу првите 100 во која било игра, ама тешко...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Нели виде како завршија претходните репрезентации? Треба уште многу време да помине за да имаме солидно развиен сајбер спорт, а за тоа време светските гејмери ќе се подобрат дупло и коа ќе видиш ние секогаш последно место. :(
Ова може звучи како песимизам ама уствари ова е реалноста. Дај боже да бидеме барем меѓу првите 100 во која било игра, ама тешко...
Меѓу првите 100 сме секако, 77 држави учествуваат :D Инаку, точно е дека од финансиски причини не учестуваме на сите игри, но и нема многу заинтересирани за X box 360 игрите кај нас. И за другите нема, но ние се трудиме да го зголемиме тој број.
Колку за пример, NFS Most Wanted се пријавија дури 12, а Fifa 2006 16 учесници. Македонче...
Оваа година се надеваме на поголем одзив, сепак првенството е во Америка.

Инаку, исто како и во физичките спортови, има национални квалификации по дисциплини (игри во случајов) и победникот ја претставува Македонија.
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
а бе нашиве деца можат први да се ама нека им даде некој плата и по цел ден само да тренираат и на сите можни турнири да ги пуштаме да стекнат искуство да видиме тогаш на кое место ќе сме ама далеку сме ние од тоа светлосни години далеку
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Za da dobie plata, treba da pokaze zelba i interes, a seuste site gledaat na ova kako na igrici. Za 10-tina godini ili ke bideme megju podobrite ili ke ne nema voopsto vo sajber-sportot.
 

strucnjak

Intern
11 април 2007
32
0
strucnjak

spored mene nekako CS Source e poveke pasivna vo odnos na CS 1.6 ama sepak Source e daleku podobra verzija :D
pozdrav od spisanieto koe site go razbiraat ;)
 

Sleepless

Intern
3 мај 2007
27
1
First

WCG gonna rule them all!!!

Second

CS1.6 Ruled,rules and still gonna rule

Third

Call me if u need a ref! :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,199
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно