• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WayDroid е нова алатка за Андроид аппс на Линукс

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,740
1,231
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

boriseto

Gaining Experience
7 јули 2013
431
391
Под услов да си на Wayland, не на X.
Го следам проектот за UBports и слични оперативни, и иако е многу подобар од Anbox, има уште работа околу него.
 

boriseto

Gaining Experience
7 јули 2013
431
391
IMG_20210827_143604_640.jpg
Ова е од групата. Досега системот се подигаше посебно, но веќе има голем прогрес апликациите да си се во самиот лаунчер. Уште не се знае дали status bar от ќе го тргнат. Се шушка дека почнале да работат на notification access Bridge, шо би било доста добро, но мислам дека како опција би јадело батерија.
Пс кружните икони се андроид, другите убунту апликации
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,348
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно