• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Warning! Spyware detected on your computer!

  • Ја почнал/а темата
  • #3

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Spybot - Search & Destroy prvo toa mi tekna ... odma pocnav da skeniram

PS : izgubi mi se makedonska podrska ne rabote shift +alt
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Не е проблем alt + shift.. Тоа веројатно ќе можеш да го уклучиш повторно..

btw. сега видов.

start --> control panel --> Add and Remove Programs --> uninstall на се непознато ( би требало кај тебе да најдeш Error Cleaner и Spyware&Malware protection. Uninstall на двете! )

А, за alt + shift обиди се вака:

start --> Control Panel --> Regional and Language Options --> Languages tab --> Details button --> Settings tab, означи го Switch between input languages, потоа оди на Change Key Sequence.., па таму подешавај го, т.е означи Switch input languages.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Неможе да нема.. А има start и run?
Ако има, оди start --> run --> внеси control, па ентер. Неверувам да нема, затоа што така мислам воопшто не би се кревал системот.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
run , search , D: , C: se zivo e skrieno samo so kratenici od testatura se pale

vlegov vo add removve programs blagodarenie na temata so mi e stavena
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Според мене , овој малициозен код не може да се исчисти освен формат .
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Според мене , овој малициозен код не може да се исчисти освен формат .
Немора да значи. Лично имам исчистено нешто слично.
Е сега, има различни случаеви.. Некогаш остануваат последици, како што е губење на голем број на фајлови, онеспособување на апликации и сл. Во тој случај, иако го средиш, нема да имаш многу корист..
Нешто слично беше и кај мене.. Буквално го исчистив и немаше баш никакви симптоми, но предходно додека беше сеуште активен многу штета направи..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
Форматирав.....Ц

Решен проблем може да се затвори темата

hijackhacker нареден пат ке пробам ако имам ист проблем

поздрав и фала на сите
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,421
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно