• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Warcraft III Mapping

Статус
Затворена за нови мислења.

Nhaz'Ul

Intern
13 август 2008
4
0
Да ви питам, има ли тук хора, които правят карти за Warcraft III? Няколко съвета от такива пр0-та няма да са ми излишни. ;)
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Јас колико што знам, самата игра има свој едитор. Види в инсталациониот фолдер на играта за некој фајл по име Map Builder или слично.

ПС. Пробувам нешто Блгарски да говорем :p
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
ПС. Пробувам нешто Блгарски да говорем
Ни приближно не успеваш :))

btw. Освен ова од hijackhacker, што поконкретно на пример те интересира за креирање мапи ? Совети за што ?
Не го разбирам барањево..
 

Nhaz'Ul

Intern
13 август 2008
4
0
А, не, някои трудности имам, като си правя картите... По пронцип се справям добре, обаче като трябва да сменя шрифта... замествам там файла, който е в играта, ама не става. А би трябвало. :D А така искам да си направя карта за диабло с шрифта от диабло...
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
Първо ще научите македонски, а след това ще има разговор. Това е македонски ИТ форум, а не български. Разберете, момче?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Първо ще научите македонски, а след това ще има разговор. Това е македонски ИТ форум, а не български. Разберете, момче?

LoL.. Кога веќе ја тераш дискусијата на таа страна, зошто постот го напиша на бугарски? :zbunet3:
 

StMartin

Баниран/a
24 февруари 2008
172
3
За да не се прави наудрен и да разбере дека ова не е бугарски форум. И дај да не одиме off topic.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Не забегувајте од темата!
Човекот го разгледал форумов и сигурно му се допаднал и одлучил да се зачлени и да учествува. Точно е дека ова е Македонски ИТ форум и фоколку некој сака да му помогне на Nhaz'Ul нека го стори тоа на македонски јазик. Негова работа е дали и колку го разбира македонскиот јазик. Нема потреба да навлегуваме во дискусии за јазикот и националноста.
Дајте да покажеме дека ова е навистина ИТ форум и дека нема врска со политичка, верска, национална или било каква припадност на членовите. Оставете ја политиката на страна. Ако некој може, знае и сака да му помогне на Nhaz'Ul за проблемот, нека повели со дискусија стриктно за проблемот. Другите игнорирајте ја темава. Зарем за ИТ луѓето е битно дали се Македонци, Срби, Албанци, Бугари, Грци или било која националност. Да ги оставиме овие работи на страна и да дискутираме на форумов како citizens of the world. Да покажеме дека овој форум е поинаков од другите.

А сега назад на темата. :)
 

worm993

Intern
27 декември 2008
11
0
Сo таа верзија World Edit што ја имам неможе да се отворат новите DOTA мапи уствари само DOTA 2.1 мозе да се отвори. И било кој други мапи не се отвараат многу ретко ке се падне некоја мапа да се отвори
на ГООГЛЕ побарав немозам да најдам понова верзија од ако некој знае од каде мозам да го доњнлоадирам ponova verzija na world edit ае плс нека писе
 

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
ти неможеш да ја отвориш дота со World Editor
бидејќи дота како прво не е правена со тој програм
второ мапата е заштитена

така е и со многу други мапи

:D
 
ти неможеш да ја отвориш дота со World Editor
бидејќи дота како прво не е правена со тој програм
второ мапата е заштитена

така е и со многу други мапи

:D

Ај те молам види го датумот на мислењето над твоето и кажи ми дали забележуваш нешто необично?
 

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
да сега само што видов :ha:

а и да го видев пред да постирав немаше да смени ништо
 
а и да го видев пред да постирав немаше да смени ништо


Па би требало да смени нешто, кога ќе видиш 2 години стара мртва тема да не се обидуваш да ја оживееш со реплика на некој член кој уште одамна си го добил одговорот или решил да не се замара. 2 години се долго време.
 

ThundeR

Gaining Experience
7 октомври 2009
240
54
Скопје
незнам што се замараш

не го пишав одговорот само за тој член
можеби некој друг ќе го интересира и ќе ја отвори темата , ќе го прочита одговорот

:...:
 
G

goxymaxy

Гостин
Толку си глуп што и плавуша попврво би направила „гуууууууугл“ на прашањево.
 
G

goxymaxy

Гостин
не бе, грешка. не беше насочен одговорот кон тебе, извини ако те навредив. :ermm:

одговорт беше насочен кон Nhaz'Ul

позз
 

Zeratul

Intern
30 ноември 2008
242
29
Кон кој и да бил насочен одговорот, пристап во стилот ‘Толку си глуп...‘ не држи вода. Барем за мене, на форумов се внимава на релативно коректен однос, така да флејмирање е тотално непотребно. Поз.
 
G

goxymaxy

Гостин
Го напишав така, „сељачки“ пошо не вервира првиот пост и јазикот на кој што е напишан.

peace
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.173
Мислења
895.232
Членови
31.900
Огласи
348
Најнов член
Hellos
На врв Дно