• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Warcraft 3 Reforged

  • Ја почнал/а темата
  • #1

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Само што видов ново копченце на Батл Нет, пишува Warcraft 3 Reforged.

Конечно преработка на класичната Воркрафт 3! Ако може вашето мислење, како ќе се развива играва?
Ќе додаваат ли модови како во Старкрафт 2 или ќе биде иста само со подобра графика?
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1,124
1,260
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
Требале да ја реворкнат во HotS енџинот а не HD remaster. :/
 

Canibalot

Gaining Experience
29 јуни 2016
78
95
Тука ти пишува се што е ново Warcraft III: Reforged , инаку ќе биде на стариот енџин со модерни упграјти, што мене искрено ми е ок поради добрата механика што ја нуди истиот. Иначе Hots г користи SC2 enginе кој за RTS се покажа послабо од SC i W3.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Требале да ја реворкнат во HotS енџинот а не HD remaster. :/
Тука ти пишува се што е ново Warcraft III: Reforged , инаку ќе биде на стариот енџин со модерни упграјти, што мене искрено ми е ок поради добрата механика што ја нуди истиот. Иначе Hots г користи SC2 enginе кој за RTS се покажа послабо од SC i W3.
Во кој смисол, послаб за RTS?
Сум читал по тоа форумите, самиот уредувач/енџин е сложен за користење пошто е помоќен ради поновите и помоќните компјутери.

Или збориш за SC2? Многу добро наштимана/подесена игра е Старкрафт 2, што ја прави потешка за учење, совладување.
Имаш многу единици на полето, ама тоа е ради дека новите компјутери е моќни да пресметуваат толку стварчици на екранот. Порано компјутерите беа послаби, па само десетина единици управуваш одеднаш.

Можда Старкрафт2 требаше да ја направат исто со 10 единици :eek:h::eek:h:
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #5

JensenInterceptor

Gaining Experience
28 ноември 2015
577
221
Скопје
tunephp.blogspot.com
JensenInterceptor's setup  
Processor & Cooler
i5-7500 Kabylake
Motherboard
Asus Prime b250m plus
Storage
1TB HDD Western Digital
PSU
Cooler Master 500 Watt
RAM
16 GB, DDR 4, 2133 MHz, Non-ECC, DIMM, CL15
Video card
GeForce GTX 1050 2B
Case
Cooler Master Elite 343
OS
Dual boot: Ubuntu 16.04, Windows 10
Јакооо!!


Малце главата на елементалот беше мала :eek:h::eek:h::eek:h: ама сепак е добро видеово.

Ааа и ова е добро

 
Последна промена:

SonicMK

Gaining Experience
12 јуни 2012
24
51
Скопје
SonicMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-4570
Motherboard
Asus H97 Pro Gamer
Storage
Hitachi 500 GB 7200 RPM SATA-II + Samsung SSD 860 EVO 250GB
RAM
4 x 4GB Kingston HyperX Predator DDR3 2400MHz XMP
Video card
Asus Strix GTX 960 4GB
Case
Cooler Master Elite 335U
Mouse
Cooler Master Devastator (Red Edition) set
Keyboard
Cooler Master Devastator (Red Edition) set
Audio
Realtek HD ALC1150
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Windows 10 Pro
Ја има ли некој играно до сега?
На страна негативните критики и ревјуа, прашање до (ако има такви) тие што се осмелиле да ја купат:
дали вреди да се фрлат $30 за играва пошто не верувам дека ќе ја кракуваат, барем не во брзо време.
 

Weeaboo

Gaining Experience
23 февруари 2020
526
479
Струга
Ја има ли некој играно до сега?
На страна негативните критики и ревјуа, прашање до (ако има такви) тие што се осмелиле да ја купат:
дали вреди да се фрлат $30 за играва пошто не верувам дека ќе ја кракуваат, барем не во брзо време.
Играва не вреди ни кракната да е играш...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,953
Членови
29,325
Најнов член
VirtualMechanic
На врв Дно