• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

WampServer - problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
moze li nekoj da mi kaze zasto nemoze da se startuva WampServer-ot. Mi javuva greska od tipot(slika). Nemozam da rabotam vo Joomla-ta t.e nemozam ni da pristapam do Localhost

 

PBaller

Intern
6 март 2008
76
0
(Mozhen Sluchaj)

Proveri dali nekoj drug service raboti na portot shto wampot go koristi. Ako ima nekoj drug servis shto go koristi portot na koj wampot ti e setiran da raboti ima konflikt i nemozhe da ti se startuva...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Turbut

Intern
13 јуни 2008
31
0
mislam deka ja koristi porta 80 apachi-to i ke probam ako mozam da smenam da koristi druga bidejki porta 80 e veke zafatena
Vo sekoj slucaj mnogu sum ti blagodaren bidejki edinstvenit odgovor go dobiv od tebe a go postirav na mnogu forumi istovo prasanje...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,070
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно