• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

W3 School сертификати

MrAngels

Intern
26 септември 2008
5
0
Здраво.
Сакам да знам колку вреди да се стекне сертификат од W3 и колку истиот ќе биде признаен и ценет ?

Па да ти кажам право ако работиш нешто околу XML технологии да си змеш сертификат. а ако ти е нешо за програмирање.. заборави..

позз
 

hugo

Intern
11 февруари 2011
4
0
Како што можеш да видиш на страната секој сертификат вреди 99$ и ако мислиш дека ке ти користат во Македонија мој совет ти е да не се замараш. Би ти препорачал дамо да ги поминеш курсевите онлине што се бесплатни и после дирекно да отидеш некаде кај нас само да полагаш и да си земеш диплома.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.153
Мислења
894.680
Членови
31.869
Огласи
334
Најнов член
hikagenius
На врв Дно