• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

W3 School сертификати

MrAngels

Intern
26 септември 2008
5
0
Здраво.
Сакам да знам колку вреди да се стекне сертификат од W3 и колку истиот ќе биде признаен и ценет ?

Па да ти кажам право ако работиш нешто околу XML технологии да си змеш сертификат. а ако ти е нешо за програмирање.. заборави..

позз
 

hugo

Intern
11 февруари 2011
4
0
Како што можеш да видиш на страната секој сертификат вреди 99$ и ако мислиш дека ке ти користат во Македонија мој совет ти е да не се замараш. Би ти препорачал дамо да ги поминеш курсевите онлине што се бесплатни и после дирекно да отидеш некаде кај нас само да полагаш и да си земеш диплома.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.139
Мислења
894.122
Членови
31.856
Огласи
326
Најнов член
MajkaTi
На врв Дно