• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

W3 School сертификати

MrAngels

Intern
26 септември 2008
5
0
Здраво.
Сакам да знам колку вреди да се стекне сертификат од W3 и колку истиот ќе биде признаен и ценет ?
Па да ти кажам право ако работиш нешто околу XML технологии да си змеш сертификат. а ако ти е нешо за програмирање.. заборави..

позз
 

hugo

Intern
11 февруари 2011
4
0
Како што можеш да видиш на страната секој сертификат вреди 99$ и ако мислиш дека ке ти користат во Македонија мој совет ти е да не се замараш. Би ти препорачал дамо да ги поминеш курсевите онлине што се бесплатни и после дирекно да отидеш некаде кај нас само да полагаш и да си земеш диплома.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,042
Мислења
855,137
Членови
29,647
Најнов член
Анинени
На врв Дно