1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Втора генерација на IT Forum

Дискусија во форумот 'Добродојдовте!' започната од 100JKO, 28 Јуни 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  30
  88
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Поздрав до сите.
  Да се представам: имам 15 години, ја сакам IT технологијата, и планирам да го почнам моето образование како програмер (почнав со курсеви во Семос). За форумов постојано слушам од татко ми, кој е исто член тука, и заинтригиран од некои теми, решив да станам активен член. Млад сум и имам многу за учење, па се надевам дека ќе ми помогнете кога ќе треба.
  Инаку, во слободно време се занимавам со гејминг, фудбал, и со тормозење на постариот член :)
   
  На shifty, tupacan, Tawe и уште 34 други им се допаѓа ова.
 2. cele_x

  cele_x
  Gaining Experience

  364
  495
  2 Септември 2012
  Машко
  Добредојде :)
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gokica

  gokica
  Модератор

  8,348
  10,080
  13 Јуни 2009
  Ха ха одлично претставување пред нашата заедница. Добредојде и имајте убав престој со постариот член.
   
  Sharlovski, 100JKO, Banjifiko и на уште 1 им се допаѓа ова.
 4. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  630
  671
  9 Декември 2015
  Машко
  Welcome aboard!
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  93
  68
  17 oктомври 2016
  Машко
  Добредојде, и јас сум исто така нов член,има многу теми тука од кои што можеш да научиш многу.
   
  На Madara и 100JKO им се допаѓа ова.
 6. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,054
  4,204
  4 ноември 2013
  Машко
  Добредојде младо пријателче, имај убав престој :)
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 7. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,679
  1,728
  8 Мај 2007
  Машко
  Добредојде.

  Модератори, дајте нови титули, ова е прејако :)
   
  На tupacan, martin17, 100JKO и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  964
  1,101
  11 Март 2011
  Многу добро и браво за едукациите. Ти држиме палци за далеку да догураш :)

  [​IMG]
   
  PC_GAMER, Daniel86, 100JKO и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,228
  24,000
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Добредојде имај пријатен прстој и прашај што не ти е јасно...или нас или татко ти... тој е еден фин господин ;)
   
  100JKO, Banjifiko и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 10. 100JKO

  100JKO
  Gaining Experience

  30
  88
  27 Јуни 2018
  Машко
  Intern
  Благодарам на сите за топлиот пречек :D
   
 11. krema

  krema
  Professor

  8,735
  8,468
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде :cool:
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Astro

  Astro
  Guru

  5,994
  8,115
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Добродојде мали. Повеќе освен гејминг и книг у рака, важи? Сеа за распуст пиши некое кодче.
   
  На 100JKO и Banjifiko им се допаѓа ова.
 13. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  789
  660
  27 Јуни 2012
  Добредојде! Добар избор на насока во животот кај што има солидна заработувачка. Биди упорен не губи време залудно и постојано учи, колку повеќе учиш и знаеш да ја примениш технологијата толку повеќе успеваш. Поздрав.
   
  PC_GAMER, Banjifiko и на 100JKO им се допаѓа ова.
 14. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,859
  3,913
  28 oктомври 2008
  Добри совети ти дадоа членовите, послушај ги, да не завршиш како стариот твој:D
  Добрeдојде.
   
  На igor_igor и 100JKO им се допаѓа ова.
 15. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,057
  2,960
  2 Септември 2012
  Машко
  Јако ти е имево на форумов. :p
  Добредојде. :cool:

  ПС. Сеа сконтав чив си ти ааааа.
  Спроти Стефан калибри во зградата. :p
   
  Последна промена: 28 Јуни 2018
  На Banjifiko и 100JKO им се допаѓа ова.
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  799
  522
  1 Јуни 2016
  Спомни дека татко ти е на форум и оп 100+ лајкови на постот.
  Добредојде.
   
  На 100JKO и Banjifiko им се допаѓа ова.
 17. Boco1987

  Boco1987
  Gaining Experience

  102
  68
  25 Март 2017
  Машко
  Добредојде.
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
 18. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Intern

  97
  47
  16 Јуни 2017
  Машко
  Добредојде
   
  На 100JKO му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...