1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VST instrumenti baram

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од levko, 29 Август 2019.

 1. levko

  levko
  Intern

  7
  0
  15 Декември 2012
  Zdravo drugari....posto diskusijava e za audio i video produkcija procackav niz nea ama nikade ne uspeav da najdam pa otvoriv nova tema. Imeno pocetnik sum vo audio produkcijata i planiram da snimam midi so VST instrumenti pa mi trebaat nekoi vst koi ne uspeav da gi najdam na net. Se raboti za:

  Kirk Hunter Front Row Violins
  BALKAN Ethnic Orchestra
  https://8dio.com/instrument/intimate-studio-strings/

  Dokolku nekoj ima ideja kako mozam da gi najdam ve molam pisete mi. Moze i PP :)...blagodaram ....golem pozdrav
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  На levko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. levko

  levko
  Intern

  7
  0
  15 Декември 2012
  Fala be drugar ...glej me prosvetli....
   
 4. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Try with torrents...
   
 5. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пиратерија е строго забрането овде!
   
  На levko и Вајкинг им се допаѓа ова.
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,644
  1,430
  27 Јануари 2011
  Машко
  Сакам да запалам цигара, ама немам упаљач, ама немам ни цигара.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  529
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Сакаш да кажеш дека и саветувањето за пиратерија е забранета? Измешал си ги брзините малце.
   
  На levko и Вајкинг им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Совети за пиратерија во пп.
   
 9. levko

  levko
  Intern

  7
  0
  15 Декември 2012
  Nisto protiv pravilata ne napravi Rukfash...
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ништо де, само превентивно кажаф :D
   
  На levko му/ѝ се допаѓа ова.
 11. greenline

  greenline
  Intern

  102
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  На acekorg му/ѝ се допаѓа ова.
 12. acekorg

  acekorg
  Gaining Experience

  46
  63
  5 oктомври 2010
  Од моја гледна точка после доста години бафтање со ова:
  KVR е добар сајт ама за без пари тешко дека ќе добие квалитетен гудачки VST.
  Во принцип ретро звуци, по некој Етно инструмент и слично се наоѓа солидно семплуван на KVR.
  Пијано, гудачки, дувачки и такви покомплицирани инструменти си коштаат пари и со пиратерија не иде баш најдобро работата (не се стабилни, сите посолидни произведувачи си имаат добра заштита).

  Apple нуди солидна база инструменти за почеток ако купиш Mainstage 3 или Logic Pro X на нивен хардвер, и ги имам набавено... ама погоди што... пијано, гудачки и дувачки инструменти пак не ми се задоволителни.

  Така што за почетник останува или да се мачи со пиратерија на Windows или да си купи некоја поефтина workstation клавијатура од типот на Yamaha MODX или Korg Krome па да има солидна колекција со се ефект процесори во хардвер варијанта.
   
 13. greenline

  greenline
  Intern

  102
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  Во право си. Тоа што е добро кошта, само што тие VST не се наменети за наш пазар, па ни изгледаат прескапи.
  Ако се занимава некој со тоа професионално вреди да се купат, инаку имам пиратски за првата колекција Kirk Hunter Front Row Violins
  ако сака некој нека прати пп да му дадам линк.
   
Слични теми
 1. wasted
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  2,563
 2. Forumko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,525
 3. oleg
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  3,702
 4. kill
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  5,285
 5. master-a
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  445
Вчитување...

Сподели

Вчитување...