• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Vs code и ui design

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
121
33
Здраво
Дали има искуство некој со vs code?
Css сами ли се пишуваат без помош?
Како vozi.com изгледа е изработен на vs code со css.
Колку време треба за да научиш на vs code и css?
Што значи оваа ui design и дали може ui design да се конвертира право на вебстрана.
 

Vlecka

Gaining Experience
28 јуни 2013
354
173
Vlecka's setup  
Processor & Cooler
i5-3570k w/ stock
Motherboard
Gigabyte Z77-DS3H
Storage
Western Digital Caviar Blue 1TB EZEX
PSU
Cooler Master B Series 600W
RAM
2x4GB Kingston HyperX Blue 1600 MHz
Video card
Nvidia GT1030
Case
Cooler Master N200
Mouse
A4Tech X-748K
OS
Windows 7 Ultimate
Зачетоците на GPT-3 на македонски?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно