1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Врзување на два фиксни телефони

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од mariomako, 15 Февруари 2012.

 1. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Здраво,
  дали е можно да поврзам два фиксни телефони еден со друг и бесплатно да комуницирам меѓу нив, да не сум приклучен на никој оператор туку телефоните да се поврзани еден со друг.

  Поздрав
   
 2. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Би требало да има некоја станица помеѓу нив за да дава струја на линијата иначе не би работеле. Штознам тешко без напон.

  Имаш во нептун, техномаркет и сл. безжични телефони една база со по 2 слушалки (2 телефони) кои помеѓу нив можат да зборат користејќи ја само базата.
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...