• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Временска прогноза

  • Ја почнал/а темата
  • #1

nozo

Intern
9 април 2007
85
4
www.feitfun.com.mk
Ако имате предложете некое решение за поставување на моменталната температура во одреден град на веб страна.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Хмм мислам дека не може да се одреди температурата со скрипта,тоа не е возможно,може да гледаш од некои страни за температура,па да ги ставаш на твојата страна,или пак да направиш скрипта која ке го зима статусот на времето од некоја страна,и автоматски ке го става на твојата.
 

Todor91

On your way to fame
8 јануари 2008
808
695
Todor91's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8750H CPU @ 2.20GHz
Motherboard
Asus P8B75-M LX
Storage
ssd m2 KINGSTON SA1000M8240G| Hard Drive: Western Digital WDC WD10SPZX-17Z10T1
RAM
Kingston 24 GB (DDR4-2662)
Video card
NVIDIA GeForce GTX 1050 4096 MB GDDR5
Mouse
Bloody V7
Monitor
MSI
OS
Microsoft Windows 10 (10.0) Professional 64-bit
ima ali ima mn sto se so virusi taka da ne ti preporacuvam da simnes!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

nozo

Intern
9 април 2007
85
4
www.feitfun.com.mk
Се извинувам по грешка ја поставив темата тука. Некој од админите нека ја префрли во HTML делот
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,659
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно