Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

vrednosen bon od 200 evra za sekoj student

Статус
Затворена за нови мислења.

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
neznam kolku ke se realizira ova ali daj boze da e taka.znaci so tie 200 evra mora da kupite kompjuter.... samo ne razbrav dali ova ke bide za studentite koi se na informatika ili opsto za site...

ajmo gaga kompjuteri :)):LOL:

nego ja mislam deka tuka ima nekoja mucka, deka ke mora da doplatis uste nekoj denar...
 
M

Mr.Alien

Гостин
Нормално дека ќе мора да се доплати. А ме интересира и во која/кои фирма/фирми ќе важи купонот?
Занимливо...:devil2:....
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Во сите фирми што продаваат компјутери и имаат фискални.
Така рече Груевски.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Вероватно од делот наменет за РАЗВОЈ И УНАПРЕДУВАЊЕ НА ИТ ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА :LOL:.
Навистина, од кој дел? Не ми текнува дека е направен некаков ребаланс и дека се пренаменети средства за овој потег.
Во секој случај, потег за поздравување :bravo:.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Навистина, од кој дел? Не ми текнува дека е направен некаков ребаланс и дека се пренаменети средства за овој потег..

Го намалија ДДВ-то на 5%... воведоа 200 евра бонови за 10,000 студенти за многу краток период... хммм...

Ок, сеуште ги задржувам моите коментари пред да кажам "добар потег" и сл. додека не дознам од каде доаѓаат средствата за ова :)
 
30 август 2007
36
1
Во секој сличај парите ќе бидат искористени на место..се надевам дека ќе нема некоја манипулација со доделувањето на ваучерите...апсолвенти..од сите факултети --обединете се
 

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1.550
52
www.it.com.mk
Vazhi i za privatni i drzhavni...

Dobar poteg verojatno site imaat korist: firmite prodavaat, lugjeto imaat novi kompjuteri, vladata srekjna poshto ke mora da se doplati za da zemesh kompjuter shto znachi pak se vrakjaat pari u budzetot.
 

JimmyKing

Баниран/a
21 септември 2007
49
0
Е што компјутерите ги намалија , храната ја поскапеа. Што, ние компјутери ли ќе јадеме?
 

bilokoj

Intern
1 октомври 2007
98
8
Dali nekoj vide deka na Kanal 5 kazaa deka sekoj student koj ovaa godina zapisal posledna god od negovoto studiranje ke dobie kupon , a na A1 kazaa deka sekoj apsolvent ke dobie. I sega sto e tocno.
A i deneska vo vesnik , mislam deka bese vecer, procitav vo istata statija prvo pisuvase sekoj student koj zapisal posledna godina, a posle sekoj apsolvent. Neli se toa 2 razlicni raboti ?
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
Стварно, врз која статистичка анализа е одлучено да биде за сите (читај од социјални случаи до богаташи) и тоа од четврта? На „првачињата“ им треба многу повеќе, овие од четврта и онака ќе се вработат. Или? Дали оваа одлука ќе биде трајна, и секоја година без разлика на избори сите од четврта ќе добиваат ваучери? Ако не, уставниот суд ќе има полни раце работа.

И што е со дигиталниот јаз? Или нека умрат селаните и социјалните случаи, ромите и повозрасните? Тие што имаат, да имаат уште повеќе - интернет кафеа во центар на град, компјутери за луѓе кои најверојатно имаат уште по 1-2.
 

staki

Intern
26 јуни 2007
147
3
Дали оваа одлука ќе биде трајна, и секоја година без разлика на избори сите од четврта ќе добиваат ваучери? Ако не, уставниот суд ќе има полни раце работа.

Предлог-законот утре ќе биде доставен до Собранието, а неговото донесување се очекува до крајот на неделава. Министерството за финансии ќе ги дистрибуира ваучерите до универзитетите кои потоа ќе треба да им ги поделат на студентите.

Jas mislam deka so goled deka e zakon bi trebalo da vazi sekoja godina. Se razbira ako ne go smenat do narednata :p

P.s. Sepak poteg za pozdravuvanje
 

D

Администратор
31 март 2007
3.906
3.924
www.iwmnetwork.com
Дали само јас мислам дека фирмиве ќе се направат будали и ќе ги кренат цените до 15-ти Декември?
 

jpetrov

Intern
19 мај 2007
136
0
не би требало, во интерес им е 2 милиони евра - колку и ниска да им е маржата ќе имаат по една куќа да си направат :)
 

dancob

Баниран/a
10 октомври 2007
12
0
Извадок од http://www.sobranie.mk
Па ке видиме што ке се случиСРЕДА, 10.10.2007 год


10,30 часот, Сала 1
СЕДУМДЕСЕТ И ПЕТТА СЕДНИЦА НА СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
(прво продолжение)

Дневен ред:


1. Предлог за донесување по итна постапка закон за издавање на вредносни бонови-ваучери , со Предлог на закон.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.972
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно