• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Враќање на податоци

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,237
1,020
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Здраво, потребен ми е сервис кој работи со враќање на податоци. Станува збор за Synology Nas, избришани се фајлови кои треба да се вратат.

Систрум од Куманово е недостапно, ми требаат други предлози.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Tajson

On your way to fame
25 февруари 2016
653
862
Здраво, потребен ми е сервис кој работи со враќање на податоци. Станува збор за Synology Nas, избришани се фајлови кои треба да се вратат.

Систрум од Куманово е недостапно, ми требаат други предлози.


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
Како недостапно, неможеш да го однесеш физички?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,237
1,020
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Mao

Practice makes perfect
5 јуни 2007
1,237
1,020
Mao's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 3900X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard
Asus Rog Strix B450-F Gaming
Storage
Samsung Evo Plus 970 M2 nVME SSD
PSU
CM 850W M2 Silent Pro
RAM
Kingston Predator/Fury 32GB 3200Mhz
Video card
Asus Rog Strix 1070 8GB
Case
DeepCool Mattrex RGB
Mouse
Logitech G502 Hero
Keyboard
Cooler Master MK750
Monitor
Alienware 25" 240hz
OS
Win 10 Pro
Сите дискови отидоа или ?? HyperBackup уклучен ?
Дисковите се здрави, меѓутоа поради лошо подесување пребришани се видео фајловите во VideoSurveliance апликацијата за Synology. Ми требаат фајлови наназад од Август месец а достапни се само од 25 и 26 месецов.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
2,999
506
www.ibiz.mk
најпаметно ти е да си почекаш некој ден и однесеш во систрум/куманово. ке ти завршат дечките работа, наместо да го даваш на други и да направиш поголема штета, а до тогаш изгаси го дискот
 

Peceto

Gaining Experience
24 јули 2012
62
72
I jas gi barav sistrum za slichna rabota. Od ponedelnik ke si rabotat taka da ako trpi vreme nosi tamu!
 

jasminajac

Intern
21 февруари 2019
24
2
Здр незнаев каде да го поставам прашањево па ај овде,дали има некаков начин да се дознае лозинката на емаилот,значи на тел ми е активен и го користам но си ја заборавив лозинката и од друг уред не можам да се вклучам,има некаков начин да ја дознаам која ми беше.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,182
8,387
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Здр незнаев каде да го поставам прашањево па ај овде,дали има некаков начин да се дознае лозинката на емаилот,значи на тел ми е активен и го користам но си ја заборавив лозинката и од друг уред не можам да се вклучам,има некаков начин да ја дознаам која ми беше.
Абе каква врска има твојот телефон со враќање податоци и NAS уред.

Иди отвори тема во мобилни форумот.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,720
Мислења
831,314
Членови
28,715
Најнов член
iRevO
На врв Дно