• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Враќање на изгубени работи од стар хард диск

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
95
170
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
MSI MPG Z390 Gaming Plus
Storage
Samsung 860EVO 500GB
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
Crucial Ballistix RGB 2x8GB 3600 MHz CL16
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro x64
Хард дискот не работи, пробав сам да ги префрлам сликите ама на сред префрлање прекина и после веќе не го читаше, го однесов во локална продавница и ми кажаа дека не може да се вратат, е сега дали има некој што експериментира или знае да ги врати сликите и останати спомени, околу 50гб мислам дека зафаќаат, се работи за стар IDE хард диск...
 

Users

Intern
27 декември 2019
16
9
Компанијата е во Куманово и работи на data recovery. Дискот може да се испрати преку Cargo и порано дијагностиката беше бесплатна. Најверојатно е и сега. Можеш да ги контактираш и да прашаш.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,217
16,738
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Ако не се лажам на @hipo е фирмата во Куманово
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
95
170
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
MSI MPG Z390 Gaming Plus
Storage
Samsung 860EVO 500GB
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
Crucial Ballistix RGB 2x8GB 3600 MHz CL16
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro x64
Ако не се лажам на @hipo е фирмата во Куманово
ги контактирав, ми кажаа да им го испратам, ама најверојатно лично ќе го однесам да не се оштети по пат... или ако имате предлог за некоја сигурна фирма што носи кршливи предмети да го испратам по нив.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,368
11,703
youtu.be
Прашај ги ситрум со кое карго соработуваат и по тоа им го прати.
Ако го спакуваш добро нема да се оштети.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,078
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно