1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Враќање на избришани слики фајлови од мемориска

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Стап, 27 Мај 2020.

 1. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  117
  6 Јули 2011
  Форматирана мемориска кингстон 32гб по грешка и на сред операција формат извадена од пц, пробано со Stellar Data Recovery Professional, Ontrack Easy Recovery, Disk Drill и EaseUS Data Recovery Wizard, сите верзи про со крак, некој од нив невраќаат ништо Stellar i Ontrack easy, Disk Drill и EaseUS враќаат делумно. Дали да ја форматирам целосно пошто е прекинав на сред формат или со тоа ќе направам полошо? Или предлог некоја друга програма со која вие сте вратиле успешно. Фала
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  643
  376
  5 ноември 2013
  Машко
  Recuva ме спасила многу пати
   
  sas_klar, Антониј.К и на Стап им се допаѓа ова.
 3. Стап

  Стап
  Gaining Experience

  353
  117
  6 Јули 2011
  Пробано дополнително и со Data Rescue неуспешно, Recuva неможеше пошто небеше форматирана. На крај завршено работа со Wondershare Recoverit 7.3.2.3 со крак, значи на кој што му треба нека проба прво со неа, сите фолдери ги врати како што си беа.
  -------- Wondershare Recoverit 7.3.2.3 --------
   
  На Deksa и goce03 им се допаѓа ова.
 4. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,177
  757
  5 Јуни 2007
  Машко
  Photorecпрогуглај. Меѓа што не сум вратил од мемориска со програмава


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 5. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,764
  7,221
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Касно ја читам темава. Minitool data recovery. Thank me later.;)
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,786
  3,888
  12 Јануари 2016
  Машко
  Кога easy-to-use алатките не вршат работа, тогаш е време да се извади тешкото оружје: R-Studio Data Recovery

  Ako R-Studio не заврши работа, следно ти преостанува само ангажирање на професионална Data Recovery фирма.
   

Сподели

Вчитување...