1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Враќање на избришани пораки на Viber?

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Ajredin veseloski, 22 ноември 2015.

 1. Ajredin veseloski

  Ajredin veseloski
  Intern

  1
  0
  22 ноември 2015
  Машко
  Kako se vrakjat izbrisenite poraki na VIBER?
   
 2. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,519
  14 Мај 2008
  Машко
 3. Lalevskog

  Lalevskog
  Gaining Experience

  124
  113
  2 Мај 2014
  Машко
  Пробај со алаткава. Ако најдеш нешто забавно, сподели со останатите.
   
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Убаво си напишале луѓето:
  "As Viber does not keep the copy of your chat history in the server and also it does not offer Android app to backup or record Viber calls, text messages, photos, and other data."

  Ако останало нешто од пораката во кеш на телефонот, можеби ке најде нешто од последните пораки. Ако се бараат порљаки избришани пред неколку месеци тогаш ништо.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Сумљам дека комуникацијата у локалниот кеш не стои „доживотно“ затоа што сите слики стојат за навек така да најверојатно и другото стои.
   
 6. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,648
  1,443
  27 Јануари 2011
  Машко
  Слика е едно порака од Вибер и слични е друго. Пораката не е чист текст и како посебен тхт фајл. Таа е дел од база која ја работи самата апликација, и кога ке избришеш порака, не се брише само текст туку цел рекорд, датум, време, примач итн. И се брише на телефон и сервер во исто време.
   
 7. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,388
  3,101
  4 Септември 2008
  Што е битно дали е слика, текст или нешто друго, информација е информација. Тоа официјално што кажува Вибер дека не нудат бекап опција е друго, а тоа како функционира апликацијата и како ги чува информациите сигурно не е за јавност.

  Не верувам јас во тоа они толку се бришат информациите локално на телефоните и дека кешот и слично не се чува доста долго односно ич не се бришат. Не за џабе data делот на секоја апликација расте и расте и расте и никогаш не се намалува освен ако не го избришеш рачно.
   
Слични теми
 1. Software
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  3,667
 2. Arabian
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,202
 3. anonimen12
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,110
Вчитување...

Сподели

Вчитување...