Враќање на избришани фајлови од Андроид?

Дискусија во форумот 'Софтвер за мобилни уреди' започната од Luxell, 12 Март 2018.

 1. Luxell

  Luxell
  Intern

  189
  40
  7 Јули 2012
  Машко
  Предложете некој софтвер за враќање на избришани фајлови (слики,видео) од рутиран Андроид,пред се доколку имате некој користено и се покажал како добар,бидејќи порано имав пробувано да враќам податоци и немав баш многу среќа да завршам работа,се што вратив беше или половично вратено или не се отвораше воопшто.
   
 2. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  196
  87
  12 Април 2017
  Машко
  Незнам колку е возможно да се враќа податоци на андроид, проблемот е тоа што телефоните најчесто имаат малку интернална меморија, така да ако го форматираш, голема е веројатноста веднаш да почнеш да пишуваш врз тие избришани слики.
   
  На Luxell му/ѝ се допаѓа ова.
 3. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,620
  1,236
  13 Август 2009
  Машко
 4. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,552
  1,270
  27 Јануари 2011
  Машко
  Ако е постар Андроид до 4.4 има големи шанси да се извади се. Како расне бројката нагоре така шансите се намалуваат. Се зависи од модел на телефон (тип на мемориски чип), кога се избришани сликете, енкрипција итн итн
  Не инсталирај апликација на телефонот, работи преку ПЦ.
   
  На Luxell и bicikle им се допаѓа ова.
 5. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  551
  346
  29 Март 2011
  Извинете малце офф Топик а за вработување на фајлој од win7 форматиран Д диск на место УСБ ?

  Испратено од SM-J330FN преку IT.mk форум апликација
   
 6. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  539
  531
  6 Декември 2016
  Машко
  Почетна
  Активни конкурси - Вработување | ФАКУЛТЕТИ.мк

  или евентуално преку партија, мада сумњам дека имаат апликација за Windows 7...
   
  На martin17 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  Gaining Experience

  551
  346
  29 Март 2011
 8. Wasted Cobe

  Wasted Cobe
  Intern

  59
  39
  11 Јуни 2011
  Машко

  Денес ја искористив апликацијата и морам да кажам се покажа како успешна. Откако на приклучен телефон со ПЦ направив dismount на СД-картичката ми отидоа сите слики сликани со камера во фолдерот lost.dir. После долго пребарување начини, ја најдов апликацијава и откако искенира се видов дека можам да вратам и слики кои јас мануелно сум ги избришал многу одамна. Така да @Luxell пробај си ја среќата. Да напоменам само видеа не враќа туку само thumbnails од нив...
   
  На Luxell и boro1 им се допаѓа ова.
 9. Luxell

  Luxell
  Intern

  189
  40
  7 Јули 2012
  Машко
  На Necromancer му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...