1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Враќање фајлови од Amazon S3

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од M.Pix, 13 Април 2018.

 1. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  475
  1,639
  27 Јануари 2014
  Машко
  Го имам следниов проблем:

  На серверот се прикачени фајлови пред 1 недела. Фолдерот каде што се прикачени требаше да се апдејтира денес со нови фајлови (за видео фајлови се работи). Старите фајлови и новите од денес се со буквално исти имиња, а се работи скроз за други кадри. Проблемот е што серверот автоматски ги запишал новите фајлови од денес врз старите од пред 1 недела, и тука уствари се губат старите фајлови, и во фолдерот се наоѓаат само новите.

  Има ли некаков начин да се врати бекап?
   
 2. ARMac

  ARMac
  Unbeatable

  4,859
  5,027
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Сигурно може да се вратат, ќе треба да ги контактираш.

  AWS | Contact Us
   
 3. null_ptr

  null_ptr
  Gaining Experience

  388
  308
  20 ноември 2013
  Машко
  Ако имаш вклучено Versioning на S3 тогаш ќе можеш да ги вратиш фајловите.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...