• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вработени-Невработени

• Ја почнал/а темата

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Kolku od nas tuka na forumot se vraboteni-nevraboteni? Dali se zadovolni od rabotodavcite, platata, rabotata?

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ете јас ќе почнам прв. Јас сум дипломиран Цариник, но за жал невработен во струката туку работам (привремено) во приватна фирма. Е сега ако даде господ за 5-6 дена можеби ќе бидам и Цариник, бидејќи добив известување од Царинска управа дека на последниот Оглас влегов во последната селекција за избор на кандидати. Ако успеам ќе има пијачка за сите на форумот. :nazdravje:

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Vo vrska so mene ... jas ne rabotam sega sum prva godina na fakultet.Ocekuvam vo tekot na naredniot semestar da zemam rabota na fakultetot kako bi plakjal pomalku pa sega ke vidime.

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Vo vrska so mene ... jas ne rabotam sega sum prva godina na fakultet.Ocekuvam vo tekot na naredniot semestar da zemam rabota na fakultetot kako bi plakjal pomalku pa sega ke vidime.
Ај ако можиш обласни ми малце појке за ова. Каква работа да земиш на факултет? Да знам со да планирам јас ко ќе се запишам. Еве за ова првпат слушам.

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
Ете јас ќе почнам прв. Јас сум дипломиран Цариник, но за жал невработен во струката туку работам (привремено) во приватна фирма. Е сега ако даде господ за 5-6 дена можеби ќе бидам и Цариник, бидејќи добив известување од Царинска управа дека на последниот Оглас влегов во последната селекција за избор на кандидати. Ако успеам ќе има пијачка за сите на форумот. :nazdravje:
AMD_fan дај боже да се вработиш па сите заедно да прославиме.

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
@vik
Кај нас на факултет има многу можности за добивање на разни стипендии и поволности се со цел студентот да плати помалку за својата школарина. COMANDER зборува за програмата работа-студии. Со оваа програма покрај што студирашм работиш 15 часа неделно во кампусот на универзитетот и за тоа си платен. Мислам дека со тоа е платено околу половина од семестарот.

Инаку што се однесува за темева, јас сум вработен веќе 5 години, преку распуст full-time, а преку школска година part-time, затоа што студирам прва година на ШТУЛ. Но од 1.1.2008 имам понуда да бидам постојан вработен, така да ќе видиме како ќе оди факултетот.

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Фала Фала на сите! Само да биде работата па ќе има и тоа какво славење!:nazdravje:

Moscow_BoY

Intern
12 јуни 2007
260
4
securzone.blog.com.mk
Не сум вработен затоа што сум средношколец, иако добро се снаоѓам во наоѓањето начин да заработам нешто екстра. Претежно тоа се одвива на интернет...

• Ја почнал/а темата

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
poveceto od vas ovde se mladi, srednoskolski koi se nadevam deka ce imaat uspesna idnina ako prodolzat da ucat i nadgraduvaat. So tekot na vremeto se nadevam i deka ce se otvorat rabotni mesta na koe ce ima fer zaposluvanje za site koi sto konkuriraat za rabotno mesto.

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
146
Невработен, сеуште учам :))
Во исто време сум и незапослен (немојте да ги мешате овие два поими, има разлика ) :p

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
822,424
Членови
28,049
Најнов член
Mandej
На врв Дно