1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VPN работи од еден, но не и од друг пц со исти сетинзи и мрежа

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од skullmonkey, 29 Мај 2019.

 1. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Имам дојава дека нешто со LAN кабли ќе се дешава кај @skullmonkey :D
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...