1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

VPN preku Fedora

Дискусија во форумот 'GNU/Linux' започната од egeec, 15 Август 2008.

 1. egeec

  egeec
  Intern

  39
  0
  1 Декември 2007
  Dali nekoj znae,dali moze da se koristi VPN preku Fedora?
   
 2. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,748
  286
  18 Мај 2007
  да кренеш ВПН сервер или да се конектираш на веќепостоечки ВПН сервер?

  Како клиент може да го користиш PPTP :

  http://pptpclient.sourceforge.net/
   
 3. SuperMiki

  SuperMiki
  Intern

  90
  0
  12 Август 2008
 4. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,266
  534
  3 Април 2008
  @egeec:
  vpn само по себе ништо не значи.. има едно миљон протоколи за и програми за VPN. Што точно сакаш да направиш?

  (јас лично а и професионално користам openvpn секогаш - работи под Linux, windows и MacOSX и на OpenWRT, ама не на Cisco али кој ги ебе).
   
 5. Garfield

  Garfield
  Intern

  277
  4
  9 Декември 2007
  Најлено преку NetworkManager Applet, ако го немаш инсталирано инсталирај го и ќе видиш дека е многу едноставно.

  Еве мало видео за помош, немав време да го направам по добро но ќе помогне. http://rapidshare.com/files/140599880/out-1.ogv.html

  Во иднина ако ќе направам некои туториали и со глас, за линух.
   
 6. egeec

  egeec
  Intern

  39
  0
  1 Декември 2007
  Blagodaram za NetworkManager Applet,mi zavrsi rabota.

  Pozdrav
   
 7. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
Слични теми
 1. filipvselena
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  2,031
 2. LiquidWorm
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,389
 3. WhiteDeath
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,415
 4. bumva
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  2,562
 5. vlatkooo3
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  495
Вчитување...

Сподели

Вчитување...